GTA 6 Mı Geliyor?

Arkham Kn1ght

Megapat
Makaleler
19
Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption ile yeni nesilde inanılmaz işler başaran ve cebini dolduran Rockstar sonunda yeni Grand Theft Auto oyununa hazırlanıyor olabilir!

Gear Nuke adlı sitenin fark ettiği bir detay ile Rockstar Games'in yeni iş ilanları verdiği ortaya çıktı. Hatırladığınız üzere L.A Noire'da kullanılan yüz tanıma teknolojisi ile şirket bir adeta çığır açmıştı. Belli ki bu teknolojiyi daha da geliştirerek önümüze tekrar sunacaklar.

Rockstar New York için teknik yüz geliştiricisi ve Rockstar Toronto için kıdemli teknik sanatçı ilanları verilmiş. Buna ek olarak hareket yakalama araçları geliştiricisi için de ilan verilmiş. Son olarak Rockstar India kolu da araç sanatçısı pozisyonu için ilan verilmiş. Adayın arabalar, motorsikletler, uçaklar, helikopterler, askeri araçlar, tekneler ve daha çeşitli araçları modellemesi konusunda deneyimli olması gerektiği not düşülmüş. Bu nottan da anlayabileceğimiz üzere bu ilanlar %99.5 GTA 6 için verilmiş. İlerde ne olacak, bekleyip göreceğiz. İsterseniz Rockstar'ın sitesine girip ilanlara bakabilirsiniz.

EDIT: Rusça, Çince, Japonca ve Korece bilen yerelleştirme elemanı de ilanlar arasına eklenmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz sene gördüğüm bir kaynak üzerine söylüyorum.
Çalışmalar zaten başlamıştı. Hatta 22xx yılların başında çıkabileceğini iddia eden dedikodular dahi olmuştu.

GTA V ilk olarak 2013'ün son çeyreğinde çıktı.
GTA V eski bir oyun olsa da oyuncularını tutmaya devam ediyor.
Bu nedenle 202x yılları görmeden çıkacağını düşünmüyorum.

GTA 6 için ortalıkta gezinen bir bilgi ise hikaye modu olup olmayacağı.

GTA V hikaye modu ile çok iyi izlenim bırakırken online üzerinde istenilen etkiyi bırakamadı.
Bunu bilen şirket sadece online bir yapı ile sunabilir. Bunca masraflı ve zaman isteyen bir sürece başlamaları da buna yol gösteriyor gibi.

Benim fikrim ise hikaye modu olmazsa olmazdır. Bu sebeple hikaye modu olacaktır ve olmalıdır. Hikeye modu olmadan çıkan bir GTA oyunu karşımıza çıkarsa eğer büyük tepkilerin oluşacağını dahi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geçtiğimiz sene gördüğüm bir kaynak üzerine söylüyorum.
Çalışmalar zaten başlamıştı. Hatta 22xx yılların başında çıkabileceğini iddia eden dedikodular dahi olmuştu.

GTA V ilk olarak 2013'ün son çeyreğinde çıktı.
GTA V eski bir oyun olsa da oyuncularını tutmaya devam ediyor.
Bu nedenle 22xx yılları görmeden çıkacağını düşünmüyorum.

GTA 6 için ortalıkta gezinen bir bilgi ise hikaye modu olup olmayacağı.

GTA V hikaye modu ile çok iyi izlenim bırakırken online üzerinde istenilen etkiyi bırakamadı.
Bunu bilen şirket sadece online bir yapı ile sunabilir. Bunca masraflı ve zaman isteyen bir sürece başlamaları da buna yol gösteriyor gibi.

Benim fikrim ise hikaye modu olmazsa olmazdır. Bu sebeple hikaye modu olacaktır ve olmalıdır. Hikeye modu olmadan çıkan bir GTA oyunu karşımıza çıkarsa eğer büyük tepkilerin oluşacağını dahi düşünüyorum.
GTA VI 2200 yılında mı çıkacak ? :D

GTA VI için çalışmalar zaten GTA V çıkmadan önce başlamıştır. Fakat görüyoruz ki hızlanmış. Bu sene duyurulursa oyunu tahminen 2021-2022 gibi görebiliriz. Hikaye modu olacaktır olmaması gibi bir ihtimal yok gibi

Olabilir. Tanıtımı 2020 de yapsalar 2022 ile 2024 arası çıkacaktır diye düşünüyorum ben.
Rockstar Games GTA serisi için çıkartacağı GTA 6 ustalık eseri olacak benim gözümde.

Benim aklımdaki tek soru şu;
Hikeye ve online mod ile mi gelecek. Yoksa online yapıda istenilen etkiyi kazanmak için online bir oyun mu sunacak.

Bence bunu tartışmalıyız.

Sadece Online olarak gelseydi ayrı bir oyun üzerine odaklanılırdı GTA'dan hikayeyi kaldıramazlar. Örnek olarak RDR2'yi verebiliriz, ona da Online geldi fakat hikaye modu kalkmadı.

Geri
Yukarı