GTA 6 minimum hangi ekran kartını isteyecek?

Bana da öyle geldi gördüğüm görsel buydu bu arada.

Eki Görüntüle 1964195

Birisi sallamış listeyi komedi. Intel 10. nesil tarih oldu GTA VI'ya mı kalır?

Düz mantık olsa da GTA 5 üzerinden düşünelim. PS3 üzerinde 720p low çalışabilen bir oyun oldu bu oyun. PS3'te bile. Her ne kadar ihtimal veremesem de bu oyun PS4 için çıkabilir diye düşüncem var. Eğer böyle bir şey olursa PS3'teki çözünürlük ve ayarlar GTA 6 bazında PS4 için geçerli olacak bence. 1650S-1660 seviyesinde optimizasyon yapmak zorundalar bir noktada, Series S diye bir konsol var çünkü.

GTA VI PS4 için çıkmayacak. Series S'in anlaşması da bozulacak yoksa Microsoft kendisi kaybeder. Rockstar GTA V'den 12-13 sene sonra piyasaya süreceği oyunda kendi itibarını zedelemez fosil cihazlara adapte etmek için. PS5 ile Series X minimum olur PS5 Pro'yu da aynı dönem piyasada görürüz.

GTA VI PS4 için çıkmayacak. Series S'in anlaşması da bozulacak yoksa Microsoft kendisi kaybeder. Rockstar GTA V'den 12-13 sene sonra piyasaya süreceği oyunda kendi itibarını zedelemez fosil cihazlara adapte etmek için. PS5 ile Series X minimum olur PS5 Pro'yu da aynı dönem piyasada görürüz.
E bu durumda Series X tek konsol olarak kalıyor, ki Microsoft'un bu durumda daha güçlü ya da alternatif bir konsol çıkarması lazım. Hazır PS5 Pro haberleri çıkarken ara konsol dönemine giriyoruz sanırım.
1080P 30 mu 60 mı olur bilemem. Ama PC'de 1650s 1660 ile oynanabileceğini düşünmüyorum. 720p 30 fps zorlanabilir 1660s ile belki.
FSR veya XeSS olursa oynanır 1080p'de öyle ya da böyle. Hem Steam'da en çok kullanılan ekran kartı GTX 1650 :) Elbette bu liste değişir zamanla ama insanların 3060'tan güçlü GPU'ları yok gibi, hele Türkiye benzeri ülkelerde.

E bu durumda Series X tek konsol olarak kalıyor, ki Microsoft'un bu durumda daha güçlü ya da alternatif bir konsol çıkarması lazım. Hazır PS5 Pro haberleri çıkarken ara konsol dönemine giriyoruz sanırım.

Series S için belki iyice kırpılır, yontulu 720P haline getiirliyor bilmiyorum ama GTA VI için temel konsollar PS5, Series X, PS5 Pro vb. olacaktır.

Hem Steam'da en çok kullanılan ekran kartı GTX 1650 :)

Steam'in en çok kullanılan kartı çok uzun yıllar boyunca GTX 1060 6 GB oldu, yani bu ondan da düşük bir kart. GTX 1650 o sıraya yalnızca mining döneminde kalan tek alınabilir kart olduğundan yerleşti.

Sanıyorum artık o pozisyonda bile değil en son RTX 3060 olmuştu en çok kullanılan kart.

Çok fazla şey istemez. Sonuçta genel oyuncu kitlesine uyumlu olması lazım. İnsanlar sırf bir oyun için ekran kartı değiştirmez. 2025'te çıkarsa büyük ihtimal RTX 3060/3060 Ti falan ister diye düşünüyorum.

oyun 2025 son çeyreğinde duyurulacak 2026 ikinci çeyreğinde çıkış tarihi verilecek, ertelenecek 2026 kara cuma dedikleri black friday veya yeniyıl olan christmas zamanı çıkış yapacak. Çıkışı konsollara olacak 2030 da da pc ye gelecek. İzleyin ve görün

arkadaşa ekleme yapalım

oyun 2024 son çeyreğinde duyurulacak 2025 ikinci çeyreğine çıkış tarihi verilecek, ertelenecek 2025 kara cuma dedikleri alışveriş kasımı veya yeni yıl olan noel dedikleri zamanı çıkış yapacak. Çıkışı konsollara olacak ve 2027 son çeyrek de de pc ye gelecek. Stabilite için minimum 12.nesil ve rtx 3050, ideal olarak 14.nesil(henüz çıkmadı) rtx 4050(çıktı) isteyecek. İzleyin ve görün

Son düzenleme:

Geri
Yukarı