GTA 6'nın geliştirme sürecinin geriye düşmesi nedeniyle 2026'ya kadar ertelenebileceği bildirildi

Hep söylediğim ve düşündüğüm teori doğru çıkacak gibi GTA6 PS5 için çıksada asıl güzelliğini PS6 ve Xbox tarafı için gösterecek aynı GTA 5'in PS3'e çıkması ama PS4'te asıl güzelliğini yakalasmı gibi.
Hayır bu dediğiniz yanlış GTA 5 bir istisna önceki hiçbir GTA oyunu yeni nesil konsollar çıkmadan 1 sene önce çıkmadı bu sadece GTA 5'te yaşanan bir durumdu.

Eğer gecikecekse PC'ye de aynı anda gelmesi taraftarıyım. 2026'da konsollara gelse dahi 2027'de PC'ye gelirse bayağı hüsran olacaktır. Ayrıca 2027'de yeni nesil konsollar geliyor. Onlara da "Next gen" adı altında durmadan GTA 6 sürümleri mi geliştirecekler. PC'ye umarım 1 yıldan da az sürede gelir.

Eğer gecikecekse PC'ye de aynı anda gelmesi taraftarıyım. 2026'da konsollara gelse dahi 2027'de PC'ye gelirse bayağı hüsran olacaktır. Ayrıca 2027'de yeni nesil konsollar geliyor. Onlara da "Next gen" adı altında durmadan GTA 6 sürümleri mi geliştirecekler. PC'ye umarım 1 yıldan da az sürede gelir.

PC için aynı anda çıkması imkansız gecikirse PC versiyonu gecikir.

Hayır bu dediğiniz yanlış GTA 5 bir istisna önceki hiçbir GTA oyunu yeni nesil konsollar çıkmadan 1 sene önce çıkmadı bu sadece GTA 5'te yaşanan bir durumdu.

Neden bir daha olmasın hocam şu an durum biraz biraz onu gösteriyor. 2026 da PS5 ve xsx çıkalı 6 yıl olacak artık yeni nesil konsolların gelmesi gerek, zaten bu nesil konsollar hiç zorlanmadı, GTA6 bunu yapan oyunlardan biri olacak ve gelecek neslinde çıkışına uyarlanmış bir hali falanda olabilir, zaten Rockstar alıştı bir serinin dibini sıyırmaya GTA 5 3 nesil gördü ve hiçbir zararıda olmadı.

GTA 6 gibi çok devasa bir oyunun ertelenmesini oyuncu topluluğu sineye çekecektir mutlaka. GTA 5 zamanının ötesinde bir oyundu ve 10 yıl boyunca oynanma ve satış sayılarında rekor kırdı, GTA 6 çok büyük ihtimal 20 yıllık bi' oyun olacak hatta hiç abartmadan söylüyorum oyun dünyasında inanılmaz devrim yapabilir ki ben inanıyorum çok daha farklı bir oyun geliyor.

Bence GTA 6 çıkana kadar hakkında konuşmak mantıklı değil. Oynanacak onlarca oyun, izleyecek onlarca film ve dizi var. Ki şöyle düşünün, ertelediğiniz neredeyse hiçbir oyunu GTA 6 grafikleri ve fizikleri yüzünden bir daha oynamak istemeyeceksiniz bana kalırsa. Sırf bu yüzden GTA 6 çıkmadan RDR2'yi en az 1 kez daha bitirmek istiyorum.

Çoğu oyun 2025'de çıkacağı için ertelenecek oluyor olabilir. GTA VI'yı 2026'da çıkarmak istemelerinin asıl sebebi bu bence. Çıktığı sene büyük oyunlar da çıkışını yapmayacak ki devrimini yapacak. 2 sene sonra da PC'ye gelse 2028-2029'u bulur PC'ye gelmesi.
Ben pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Gta 6'nın devrim yapması için meydanın boş olmasına gerek yok aynı GOTY programı yerine pazarlamayı kendilerinin yapması gibi. Diğer oyunlar onları ilgilendirmiyor bence her türlü en iyi oyun ödülünü alırlar.
Kısaca:
Oyunun hedef tarihi 2025'in başları ve hâla daha da oyunun 2025 İlkbaharında çıkması hedefleniyor fakat oyunun 2025'in sonlarına kadar çıkmama ihtimali giderek artıyor ve hatta çıkış tarihi 2026'ya kayabilir. Rockstar'ın çalışanları haftada 5 gün ofise gelmeye zorlamasının sebebi güvenlik olarak belirtiliyordu fakat GTA 6'nın geliştirilmesinin geride kalması da bir diğer sebepmiş. Rockstar, oyunun 2026'ya kaymasından endişleniyor.
Bloomberg'ten Jason ağabeyimiz onaylayana kadar asla inanmayacağım bir haber. Aslında inanmaktan ziyade Kotaku "yağmur ıslaktır" gibi bir şey demiş. Ertelenme ihtimali zaten var benim yarın ölme riskimle aynı. Zaten kesin olarak bakılmıyor rotada halen 2025 ilkbahar var. Ben diğer oyunlara nazaran bu kez kararlı olup istisna yapacaklarını düşünüyorum ki kararlı oldukları da belirtiliyor. Çalışanlar kaynaklı bir gecikme olacaksa bu maksimum 1 ay sorun çıkarır. 1 ay çıkarırsa 1 ay ertelesinler tabii çalışanlar konusu nedeniyle ise...

Geri
Yukarı