GTA 6'nın konsol performansları

GTA 4 gibi bir oyunu iyi port edemediler. Oyun o zamana ve şu zamana göre halen daha çok iyi. Süreç uzun. Daha çok fragman görürüz. Şimdi izlediğimizde düşündüğümüz şey belki bir sonraki fragman ile değişir.

Herkes iyi ve olumlu düşünüyor ama şirketler ve para olumlu düşünmez. Bu oyun çok daha gelişir. Daha iyi grafiğe sahip olur. Ben aynı yeni bir PS 3 vakası görüyorum. Şimdiden insanlar komik sistemler söylüyor. Oyunu açmak(düşük veya sistemin açması) arasındaki fark ile oyunu akıcı Ultra yani o oyunun potansiyelini göreceğimiz ayarlar ile oynamayı aynı sanıyor.
GTA 4 biraz geçiş oyunu gibi oldu. Normal de 2008 değil 2009 yılında çıksa falan bu optimizasyon sorunları hiç olmazdı bence ama hem yeni nesile acil bir GTA oyunu çıkarmalılardı hem de bir sürü yeni grafikli oyunun yanında GTA San Andreas komik duruyordu. PS2 seviyesinde kalacak halleri yoktu adamların. Aceleye getirildi sonuç felaket ama GTA 4'e çok şey borçluyuz yine de. Olmasa GTA 5 ve GTA 6 bu kadar mükemmel oyunlar olamazdı.

Yani evet bence de GTA 6 gelişime halen daha açık bir oyun. Biz şu an asıl oyunu görmedik bile. 2026 olduğunda bugün söylenen her şey geçersiz olacak. O zamana muhtemelen hem Nvidia hem AMD yeni ekran kartı serilerini de çıkartmış olur. PC toplayacak olan varsa ve TR'de yaşamıyorsa 2025'i beklesin. :D Şu an mevcut donanımlar ile çok büyük beklentiye girmemek lazım. 2025 oyunu olacağına göre 2025'de daha farklı çıkacaktır. Ve bence trailer versiyonu bile güzel renkler bakımından.
Evet önceden 4-5 senede bir GTA oyunu gelirdi bu sefer süreç uzadı yapcak birşey yok ancak olay şu daha konsol çıkmadan ellerine “ bak bizim konsolun gücü şu” denilmiştir. Ben bi 4K-30 + 1080 veya 1440 60FPS hamlesi bekliyorum. O zamana kadar konsol kullanan sayısı 60-70 milyon olur. Optimizasyonu hallederler RDR2 harikaydı Dediğiniz gibi umarım güzel şekilde oynarız sonuç olarak PS5 kullanıcıları 30fps veya 60fps olarak her türlü oynayacak.
O konuda brifing aldılar mı bilemem hocam. PS5'de nereden baksanız 2020'de çıksa bile geliştirilmesi muhtemelen 2015-2016 civarı başlamış bir konsol. Almışladır sanırım bilgisini. GTA 5 2008 yılında geliştirilirken PS4 hakkında da bilgi almış olabilirler. Bilinmez... 😈

Rockstar'a ben optimizasyon konusunda güveniyorum çünkü bu oyunu adamlar herkes oynasın istiyorlar.

Rockstar'da bilir hayvan gibi grafik yapmayı ama yaparsa o zaman oyunu satacak adam bulamaz. GTA 5 şu an şaka gibi ama en kıytırık sistemde bile açılacak çalışacak bir oyun. O yüzden de deli gibi satıyor. GTA 6'da çıktığı dönemin eli yüzü düzgün bilgisayarların da ve PS5 gibi konsollar da akıcı bir oyun deneyimini hedefleyecektir tıpkı atası GTA 5 gibi. :)

Artık yeni teknolojiler de çıkıyor. FSR veya DLSS gibi. Bunlar zaten o zamana kadar çok daha gelişir. Ve NVIDIA'yı bilmem ama AMD FSR 3 verirse o oyuna çoğu insan rahatlar.

Konsol tarafı da aynı şekilde.
Zamanla göreceğiz hocam ya. Belki de 2025'i göremeden ölüp gideceğiz. AMD'den FSR 3 hamlesi bekliyorum ben bir. Yani o zorunluluk gibi bir şey bence. Yaşasın DLSS ve FSR. 😁

Zamanla göreceğiz hocam ya. Belki de 2025'i göremeden ölüp gideceğiz. AMD'den FSR 3 hamlesi bekliyorum ben bir. Yani o zorunluluk gibi bir şey bence. Yaşasın DLSS ve FSR. 😁

Zaman makinesi olsa da gitsek. Umarım ertelenmiş hâli 2025 olmuştur. Yoksa bir haber vardı dün komiğime gitti şey diyorlarmış hayranlar "çoğu oyuncu GTA 6'yı göremeden öleceği için endişeli" diye. O işten olacak bizim iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı