GTA: IV bulanık görüntü

Ahmet1203

Picopat
GTA IV oyununda Definition ayarı da açık olmasına rağmen görüntü çok bulanık gözüküyor ve bu yüzden gözümü çok yoruyor. Ne yapabilirim?

Peki herhangi bir commandline dosyası kullanıyor musunuz? Doku kalitesini en dibe çekmek için kullanılabiliyor.
Sorun doku kalitesi değil de oyunda garip bir bulanıklık var. Mouse'yi karakterin tepesine doğru çektiğimde ekran bembeyaz oluyor vs. Bir tane Draw Distance modu kurmuştum onu kaldıracağım.

Grafikler düşük ve off ta çünkü ekran kartı yukarısında zorlanıyor.

Fakat, detay mesafesi ve araç yoğunluğunu 15 yaptım, 2x doku kalitesi de.

İnanılmaz gözümü yoruyor ekran. Yine de ayarları yukarıya çekmem gerekiyor herhalde.

Sorun doku kalitesi değil de oyunda garip bir bulanıklık var. Mouse'yi karakterin tepesine doğru çektiğimde ekran bembeyaz oluyor vs. Bir tane Draw Distance modu kurmuştum onu kaldıracağım.

Grafikler düşük ve off ta çünkü ekran kartı yukarısında zorlanıyor.

Fakat, detay mesafesi ve araç yoğunluğunu 15 yaptım, 2x doku kalitesi de.

İnanılmaz gözümü yoruyor ekran. Yine de ayarları yukarıya çekmem gerekiyor herhalde.
NVIDIA GPU kullanıyorsanız, NVIDIA Denetim Masası’na gidin. Görüntü Ayarlarını Önizle kısmına gelip, çubuğu kaliteye doğru çekin ve tekrar oyunu kontrol edin. Eğer değişiklik olmassa şüphelendiğiniz modları kaldırın.

NVIDIA GPU kullanıyorsanız, NVIDIA Denetim Masası’na gidin. Görüntü Ayarlarını Önizle kısmına gelip, çubuğu kaliteye doğru çekin ve tekrar oyunu kontrol edin. Eğer değişiklik olmassa şüphelendiğiniz modları kaldırın.
O kısımdaki ayarın bu kadar fazla etkileyeceğini açıkçası düşünmüyorum. 2x olan doku kalitesi 16x e yükselir ise fark olabilir. Onun dışında oyundaki araç yoğunluğu, detay mesafesi gibi şeyler de bu kadar etkilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı