GTA IV grafik modu kurunca açılmıyor

Attto

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, GTA 4 için kendim 2 3 tane bulup kurdum ve hepsi siyah ekran + yanıt vermiyorda kaldı. Steam'den alınan orijinal oyundur.

Kullandığın grafik modları oyunun eski sürümüne ait mod sürümleri içerdiğinden böyle oluyor, zamanında başıma çok geldi. O yüzden mod yapmadan önce tüm oyun dosyalarını bir yere yedekliyorum ve öyle modluyorum, siyah ekran ve yanıt vermiyor alırsan tüm dosyaları silip yedekten geri aktarıyorum.

Çözüm olarak indirdiğiniz mod dosyalarının içerisinde aynı olan dosyaları GTA 4 klasöründen bulun ve aynı dosyaları silin, tüm dosyaları silmemize gerek kalmaz.. Daha sonra oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayarak tekrardan çalışmasını sağlayabiliriz.

Kullandığın grafik modları oyunun eski sürümüne ait mod sürümleri içerdiğinden böyle oluyor, zamanında başıma çok geldi. O yüzden mod yapmadan önce tüm oyun dosyalarını bir yere yedekliyorum ve öyle modluyorum, siyah ekran ve yanıt vermiyor alırsan tüm dosyaları silip yedekten geri aktarıyorum.

1 kere yedekleyip denedim olmadı hatta GTA IV'nin sürümünü değiştirip denedim yine olmadı siyah ekran + yanıt vermiyor da kalıyor.

Merhabalar öncelikle versiyonlara dikkat edin GTA 4'te en çok mod destekleyen sürümler 1.0.4.0 ve 1.0.7.0 versiyonlarıdır. Kurduğunuz modun oyun sürümünüzle uyumlu olduğundan emin olun. Mesela buradaki (tıkla) mod destekliyor son sürüm olan 1.0.8.0'ı. Bir de YouTube'a "how to install graphic mod gta 4" gibi cümle yazarsanız karşınıza rehber videolar çıkacaktır robot gibi konuştum resmen 🤣

Bu arada mutlaka değiştirilecek dosyaların yedeğini alın derim hayat kurtarır :)

Çocukken az uğraşmıyordum bu modlarla ahh ahh :D Eski püskü bilgisayarla hem de (hala aynı pc)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı