Çözüldü GTA IV - Intel HD4600 Sorunsalı

• Konuyu başlatan Mert Ercan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mert Ercan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, zorlu bir 30GB'lık indirmenin ardından GTA IV ve Liberty City yi Steam üzerinden indirmiş bulunmaktayım.

Öncelikle gereken her şeyi kurdum, Visual redist sürümleri kurulu, net framework güncel (4.5.1) ve oyun orijinal.

Sorunlarım şunlardır ki:
  • GTA IV Online olarak çalıştırmayı denediğimde GTA IV logosunun ardından siyah ekranda oyun donmaktadır.
  • GTA IV Offline olarak oynamaya çalıştığımda ve gerekli yerlere giriş yaptığımda (GFWL) Grafik ayarları yapamamaktayım ve oyunda obje de görememekteyim (neredeyse).
GTAIV%202014-02-12%2021-52-39-21.png
GTAIV%202014-02-12%2021-55-05-44.png

Bios'dan iGpu'ya gerekli ram ataması yapılı ve bu oyun dışında herhangi bir oyunda sıkıntı yaşamıyorum.

Söylemeyi unutmadan Liberty City ise SecuRom hatası vermekte o konulara hiç girmiyorum...

Bu ayarlarda akıcı oynatması lazım. Kurduktan sonra oyun dosyalarını güncelledin mi?

Bu ayarlarda akıcı oynatması lazım. Kurduktan sonra oyun dosyalarını güncelledin mi?
Ayarlar benim yaptığım ayarlar değil, ayarları hiçbir şekilde değiştiremiyorum. :D

Biraz önce Rockstar'ın sitesinden 1.0.7.0 güncellemesini indirdim, yükledim ve denedim ama sonuç yine aynı.

Bu fiyatların daha düşeceği yok bunu kabullenip 280X'inle mutlu mutlu yaşamaya bak artık bence. :D

GTA 4'ün kurulu olduğu "/GTAIV/" klasörüne commandline.txt dosyası oluşturup içini şu şekilde doldurdum:
-notimefix
-novblank
-noprecache
-norestrictions
-noswapdelay
Ondan sonra bu sorunlar düzeldi ama çözünürlük 1366x768 olmasına rağmen ve grafik ayarları gölgeler hariç en yüksek ayarlarda olmasına rağmen 800x600 çözünürlük kalitesi veriyor ve çok bulanık, açıkcası boş verdim GTA 4'ü ve GTA 5 PC için çıktığında öncelikle korsan sürümünü baya bir kurcalayacağımdan emin olabilirsiniz. GFWL gibi şeyler kalkmış olsa da emin olmak gerek değil mi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı