Çözüldü GTA IV Save alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
resim_2022-09-02_205456579.png

Oyunu açarken böyle bir hata alıyorum. Oyun içinde Save alamıyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Oyunu 1.0.4.0 veya1.0.7.0 sürümüne downgrade etmeyi deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sorunu çözdüm. Yardımınız için teşekkür ederim. Kullandığımız Wi-Fİ'de ebeyvn kontrol gibi bir şey varmış. Oyuna kendi internetimi açıp girdim ve düzeldi.
Games for Windows Live'ın desteği kesildiğinden dolayı olabilir.

Oyunu Rockstar Games Launcher üzerinden mi aldınız yoksa Steam üzerinden mi?

Xlive.dll dosyaları mevcut mu oyunun dosyalarında?

Son düzenleme:
Şöyle genel bir araştırma yaptığımda bu sorunun 2 farklı sebepten kaynaklanabileceğini gördüm.

Çözenlerin yaptıklarını paylaşıyorum.

1)

Antivirüs kullanan bir arkadaş, antivirüs programının virüs sandığı bir dosyayı sildiğini söylemiş. Bu dosya silindiği için de oyun açılmamış. Antivirüs dediği bu program yüksek ihtimalle Windows Defender ama onu net belirtmemiş. Antivirüsü devre dışı bırakıp girdiğinde sorun çözülmüş.

Kısaca, antivirüs kullanıyorsanız onu bir kapatın derim. Sonra oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın, silinmiş dosya varsa geri gelsin. Öyle girmeyi ve save almayı deneyin.

Kaynak: Can't open GTA IV

2)

Steam > steamapps > common > Grand Theft Auto IV

Burada klasörler hariç geriye kalan dosyaları silin (dll dosyaları vs.)

Sildikten sonra oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın. Çözen biri, 8 tane dosyanın eksik olduğunu ve indirildikten sonra çözüldüğünü belirtmiş.

Kaynak: "Could not find any existing GfWL save data"

Son olarak, Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır kısmını açıp şu ikilinin versiyonlarını söyler misiniz? Direk ekran görüntüsü çekip kesebilirsiniz.

msedge_bIY2u78IKD.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı