GTA IV - Yeni Türkçe Çeviri Projesi

Özellikle önceki çevirilerde din, ırk ve kültürel kelimeler vardı. Bazı yerler ise çevirmenin saçma mizahı tarafından uydurulmuştu. Bu tarz şeyler çevirinin kalitesini bozuyor. Video gösterdiğin sahnelerin birinde önceki çeviride absürt kelimeler vardı. Onları düzeltmişsin. Umarım tüm çeviri böyle kaliteli olur.

Nasıl yapılacağını gösterirsen bende yardımcı olmak isterim elimden geldiğince.

Düşüncen için çok teşekkürler fakat şu an yardıma ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum 🙂

Hocam bu çeviri işini nasıl yapıyorsunuz? Bir program mı var?

Çeşitli grupların yaptıkları modlama programları var. Her oyunun olmayabiliyor, bazıları ise ücretli oluyor.
Birçok eski konuya yeni gönderiler atılması ve bu konuların da kilitlenmemesi nedeniyle, özellikle bu tarz bir konuya güncelleme mesajı atmanın herhangi bir ceza nedeni olmayacağını düşünüyorum, umarım öyledir.

Takip edenler için böyle bir yazının zamanı geldi bence. Öncelikle kesinlikle bu çeviriden vazgeçmiş değilim. Fakat daha önce bu kadar Word'de çalışmadığım için gözleri bozdum ve gözlük kullanmaya başladım. 10 gün ara vererek gözlüğün gelmesini bekledim, şimdi ise geçmişte de var olan göz kuruluğu ve oruç ile birleşince Ramazan ayı boyunca ara vermeye karar kıldım. Anlayacağınız yama 1 ay geç çıkacak. Zaten kesin tarih vermemiştim fakat bilin istedim 🙂

Anlayışınız için teşekkürler...
Birçok eski konuya yeni gönderiler atılması ve bu konuların da kilitlenmemesi nedeniyle, özellikle bu tarz bir konuya güncelleme mesajı atmanın herhangi bir ceza nedeni olmayacağını düşünüyorum, umarım öyledir.

Takip edenler için böyle bir yazının zamanı geldi bence. Öncelikle kesinlikle bu çeviriden vazgeçmiş değilim. Fakat daha önce bu kadar Word'de çalışmadığım için gözleri bozdum ve gözlük kullanmaya başladım. 10 gün ara vererek gözlüğün gelmesini bekledim, şimdi ise geçmişte de var olan göz kuruluğu ve oruç ile birleşince Ramazan ayı boyunca ara vermeye karar kıldım. Anlayacağınız yama 1 ay geç çıkacak. Zaten kesin tarih vermemiştim fakat bilin istedim 🙂

Anlayışınız için teşekkürler...

Güncellemeyi bu şekilde yazdım düzeltirseniz sevinirim, karman çorman oldu.
@Akif
@claus

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı