GTA IV'ün GTA V'ten daha iyi olması

Kesinlikle doğru olan önermedir.

İnsanların, "GTA 4'ün sadece araba fiziği daha iyi" önermesine katılmıyorum. Tam tersi, GTA 4'te en nefret ettiğim olay araba sürmekti. O kadar gerçekçilik de olmuyor.

Onun haricinde senaryo ilerleyişi, fizik & mekanikleri, olay örgüsüyle çok daha iyiydi GTA 4. Elbette aralarında 5 yıl gibi fark olduğundan GTA 5 grafiksel olarak daha güzel gözüküyor. GTA 4'ün en büyük problemi, o soluk görüntüsü ve optimizasyonuydu. Bu oyun biraz da bu yüzden overrated kaldı.

GTA 4'ün neden GTA 5'ten iyi olduğunu anlamak için kavga ya da çatışmaya girin. Yapay zeka ve gerçekçiliğin tavan yaptığını (2008 yapımı oyuna göre) göreceksiniz. GTA 5'te bir mermi/yumrukla ölürken yahut öldürürken, GTA 4'te dayak yiyenin bir süre sonra kalkması (döve döve öldürmediyseniz), bacaklara sıktığınızda polislerin sürünerek arabanın arkasına saklanmaları gibi pek çok güzel detay var.
Araba fizikleri inanılmaz saçma. Her araba off road araçlarında fazla yaylanıyor. Böyle fizik mi olur.

Araba fizikleri inanılmaz saçma. Her araba off road araçlarında fazla yaylanıyor. Böyle fizik mi olur.

Diyorum ya, araba fizikleri gerçekçi yahut değil ona bakmadan söylüyorum. Araba sürmek işkenceydi. Onun haricinde en keyif aldığım GTA oyunuydu. Evet San Andreas'tan bile daha çok severim.

Değil. GTA IV'nin gerçekçilik üzerine yaptığı şeyler(Araç dinamikleri ve dövüş sistemi gibi) oyunun eğlenceli kısmını ciddi anlamda baltalıyor. Araç sürerken çok zorlandım. Arabalar gemi kullanır gibi dönmüyordu. İki saat birini dövmekle uğraşıyorum. Oyunun yapısı çok karanlık ve çok renksiz. Oyun hikayesinin atmosferini çok iyi yaşatıyor ancak bu oyun keyfimi baltaladı. Oyunu gerçekten oynamak istemedim bunun gibi şeyler yüzünden. Oyunu oynarken eğlenmedim. GTA'da herkesi öldürüp, her yeri patlatabilmeliyim ve hiçbir düşman benim için zor olmamalı. Oyundaki tanrı ben olmalıyım.Oyun bu. Gerçekten kahır çekmek istesem gerçek hayatta 4K ve gerçek grafiklisini yaşıyorum zaten. Oyunu eğlenmek için oynuyorum, sinir krizine girip kahır çekmek için değil. GTA V gerçek bir oyun, GTA IV ise bir kahır simülasyonu.
Açıkçası ben de sadece 5 yıldız yapıp polis öldürüyorum sadece. Yakıp yıkıyorum fakat GTA IV'te hissiyat daha güzel ve zevk alıyorum. GTA V'te sanki koca şehirde tek karakter varmış gibi hissediyorum ve bu boşluğu sevmiyorum.

Açıkçası ben de sadece 5 yıldız yapıp polis öldürüyorum sadece. Yakıp yıkıyorum fakat GTA IV'te hissiyat daha güzel ve zevk alıyorum. GTA V'te sanki koca şehirde tek karakter varmış gibi hissediyorum ve bu boşluğu sevmiyorum.
Ben tam tersini hissettim. GTA IV bana çok geldi, GTA V ise yaşayan bir atmosfere sahip.

Gta4 te araçla geri geri gelince başım dönüyor, miğdem bulanıyor. Araca gaz vermek, fren yapmak, hele viraj almak profesyonellik isteyen bir iş.
Grafikler, renk skalası insanı bunaltıyor.
Gta 5 teki insanın içini açan atmosfer kesinlikle yok.
Rockstarın kendisi bile Gta4'ten vazgeçti. Vice city ve Sanandreas bu gün güncel her platformda varken Gta4 daha kısıtlı. oynanır mı oynanır. ama onun yerine Saints Row Third tercih ederim.

Son düzenleme:
Bu bana normal geliyor
Arkadaşımla gidip PES 2020 atıyorum pek zevk almadan eve geliyorum PES 2013 atıyorum zevk ala ala.
Bannerlord oynuyacağım zevk vermiyor giriyorum Warband viking Conquest açıyorum.
Bazılarınada Warband oynanmaz 2013 oynanmaz 2020 veya Bannerlord iyi geliyor yani sadece zevk meselesi.

Şahsen benim için GTA IV GTA V'ten daha iyi değil ne kadar gerçekçi araba mekanikleri vb. olsada oyun soluk renkli olunca hiç bir tadı kalmıyor. :D Tabii sizin düşüncenize saygı duyarım.

GTA IV sadece fizikleri açısından güzel bir oyun. Fakat GTA V'in arcade yapısı ve daha büyük, geniş, özgür dünyası daha eğlenceli bir oynanış sunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı