Çözüldü GTA Online RX 570 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
GTA V hikaye modunda yüksek ayarlarda oynarken 90-100 FPS görüyorum. Fakat Online'a girince 60 FPS bile göremiyorum. Ayarları kısıyorum anca anca 60-65 FPS alıyorum. Sebebi nedir? Darboğaz oluyor mu?

R3 1200 AF.
RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
1TB HDD.

Bu arada bir yerde görmüştüm. Ayarları arttırırsan darboğaz kalkar diye. Doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Multiplayerde kasmayan kartlar 2080 gibi kartlar Rockstar kusura bakmasın ama b*k gibi optimizasyonu var.
Bence işlemci o kartı GTA 5 Online'da besleyemiyor.

O işlemci o ekran kartını besler. Neredeyse aynı sistem bende de mevcut benim GPU GTX1650 bunu bazı oyunlarda besleyemiyor sadece. GTA Online bende oynuyorum fakat Single Player ile arasında ki FPS farkı 5 FPS civarı.
V-Sync'i açıp veya kapatıp oynamayı denedin mi?

O işlemci o ekran kartını besler. Neredeyse aynı sistem bende de mevcut benim GPU GTX1650 bunu bazı oyunlarda besleyemiyor sadece. GTA Online bende oynuyorum fakat Single Player ile arasında ki FPS farkı 5 FPS civarı.
V-Sync'i açıp veya kapatıp oynamayı denedin mi?

O yüzden mi GTA 5'te R3 1200 AF kullanımı yüzde yüzleri görüyor. Rx 570'i her oyunda yüzde yüz çalıştıramaz o işlemci.

Afterburner açıp işlemci ve ekran kartı kullanımına bakabilirsin. Ekran kartı kullanımı 100 bile olsa R3 1200 AF'nin saniyede işleyeceği kare sayısı bellidir. Online modunda bir sürü insan bağlandığından FPS düşüşü yaşandığını düşünüyorum.

Afterburner açıp işlemci ve ekran kartı kullanımına bakabilirsin. Ekran kartı kullanımı 100 bile olsa R3 1200 AF'nin saniyede işleyeceği kare sayısı bellidir. Online modunda bir sürü insan bağlandığından FPS düşüşü yaşandığını düşünüyorum.
Ayarları yükseğe alınca darboğaz gitti. R3 1200 AF ile RX 570 birbirine tam yetiyor. Fakat GTA 5 biraz sıkıntılı gibime geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı