Çözüldü GTA Online uzun yükleme ekranı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Soslu CPU

Hectopat
Yer
Haven B Site
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X // GTX 1650 // 16x1GB 3200mHz // Corsair CV550 - 80+ /// Windows 11 Home
Meslek
Öğrenci
Merhaba sistemim:

Gigabyte B550M DS3H.
Ryzen 5 5600 (3, 5 GHz - temel frekans)
Kingston Fury Beast 16 GB 3200MHz CL16.
NVIDIA GTX 1650.
480 GB SanDisk SSD.

Oyun story Mode'a 20 saniye giriyor lakin Online mod için çok bekliyorum. Ayarlar Very high - High'da. 100FPS+ alıyorum.
Hemen SSD'ye bağlayanlar için yazıyorum; oyun HDD'de kurulu lakin HDD ile bir ilgisi yok. SSD'ye kurduğumda da aynı sorunla karşılaştım. İşletim sistemim Windows 11 22H2.

Çözüm
Aynen HDD ile alakası yok HDD zaten yavaş çalışan bir şey git SSD'ye kur oyunu her türlü daha hızlı açılır açılmıyorsa senin SSD'de bir sıkıntı vardır.
Defalarca denedim eskidende aynı sorun vardı. Oyunu SSD'de kurulu olup aynı soruna maruz kalan bir sürü insan var kardeşim. Şunu o kafanıza sokun artık M2 SSD üzerinde de denedim aynı durum mevcut. Bilgine lafım yok lakin denediğimi belirttim neyin kafasındasın?

Online giriş süresi genel olarak uzun sürüyor. SSD hız testi yaptın mı değerlerin nasıl?
Bir fark yok SATA SSD, M2 SSD fark etmiyor. Win 11 Temiz kurulum yapmıştım.

İnternet hızım 35 Mbps.

Teşekkür ederim çözdüm. Sorunu Google'dan araştırıp SSD diyen kardeşim sana da teşekkürler Very High'dan düşünce düzeldi. 4 Senelik 7200rpm HDD ile Online'a 30 saniyede giriyorum aynen dostum SSD :D @264075
Aynen HDD ile alakası yok HDD zaten yavaş çalışan bir şey git SSD'ye kur oyunu her türlü daha hızlı açılır açılmıyorsa senin SSD'de bir sıkıntı vardır.

Bende de SSD'ye kurulu oyun ile ilglli bir durum.

Defalarca denedim eskidende aynı sorun vardı. Oyunu SSD'de kurulu olup aynı soruna maruz kalan bir sürü insan var kardeşim. Şunu o kafanıza sokun artık M2 SSD üzerinde de denedim aynı durum mevcut. Bilgine lafım yok lakin denediğimi belirttim neyin kafasındasın?

Online giriş süresi genel olarak uzun sürüyor. SSD hız testi yaptın mı değerlerin nasıl?
Bir fark yok SATA SSD, M2 SSD fark etmiyor. Win 11 Temiz kurulum yapmıştım.

İnternet hızım 35 Mbps.

Teşekkür ederim çözdüm. Sorunu Google'dan araştırıp SSD diyen kardeşim sana da teşekkürler Very High'dan düşünce düzeldi. 4 Senelik 7200rpm HDD ile Online'a 30 saniyede giriyorum aynen dostum SSD :D @264075

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Çözüm
Ne bu agresiflik ne zannediyorsun sen kendini :D Oyun HDD'de yavaş açılır bu gayet normal. Derhal M2 SSD'ye kurun. Eğer hala aynı hızdaysa ya siz SSD sahibiyim diye geçiniyorsunuz ya da SSD'niz bozuk. Nokta.

Defalarca denedim eskidende aynı sorun vardı. Oyunu SSD'de kurulu olup aynı soruna maruz kalan bir sürü insan var kardeşim. Şunu o kafanıza sokun artık M.2 SSD üzerinde de denedim aynı durum mevcut. Bilgine lafım yok lakin denediğimi belirttim neyin kafasındasın?

Bir fark yok SATA SSD, M.2 SSD fark etmiyor. Windows 11 temiz kurulum yapmıştım.

İnternet hızım 35 Mbps.

Teşekkür ederim çözdüm. Sorunu Google'dan araştırıp SSD diyen kardeşim sana da teşekkürler Very High'dan düşünce düzeldi. 4 senelik 7200RPM HDD ile Online'a 30 saniyede giriyorum aynen dostum SSD :D @264075

Defalarca denedim eskidende aynı sorun vardı. Oyunu SSD'de kurulu olup aynı soruna maruz kalan bir sürü insan var kardeşim. Şunu o kafanıza sokun artık M.2 SSD üzerinde de denedim aynı durum mevcut. Bilgine lafım yok lakin denediğimi belirttim neyin kafasındasın?

Bir fark yok SATA SSD, M.2 SSD fark etmiyor. Windows 11 temiz kurulum yapmıştım.

İnternet hızım 35 Mbps.

Teşekkür ederim çözdüm. Sorunu Google'dan araştırıp SSD diyen kardeşim sana da teşekkürler Very High'dan düşünce düzeldi. 4 senelik 7200RPM HDD ile Online'a 30 saniyede giriyorum aynen dostum SSD :D @264075

Sorunu çözdüğünü sevindim dostum da ben ilk defa böyle SSD ile yavaş açılma mevzusunu duydum kusura bakma.

Ne bu agresiflik ne zannediyorsun sen kendini :D Oyun HDD'de yavaş açılır bu gayet normal. Derhal M.2 SSD'ye kurun. Eğer hala aynı hızdaysa ya siz SSD sahibiyim diye geçiniyorsunuz ya da SSD'niz bozuk. Nokta.

Agresiflik değil ne alaka? Daha önce denediğim şeyi zaten belirttim. Sorun bana ait, neden kendi sorunum hakkında yalan söyleyeyim denedim diye? Belirttiğim şeyi insanların aklıyla alay eder gibi yazmanıza gerek yok. Yaptığınız şey saçma.

M.2 SSD linkim aşağıda.

Agresiflik değil ne alaka? Daha önce denediğim şeyi zaten belirttim. Sorun bana ait, neden kendi sorunum hakkında yalan söyleyeyim denedim diye? Belirttiğim şeyi insanların aklıyla alay eder gibi yazmanıza gerek yok. Yaptığınız şey saçma.

M.2 SSD linkim aşağıda.

SSD hız testi yaptığında okuma yazma hızı kaç?
Yazanı verebiliyor mu SSD?

Yeni konular

Geri
Yukarı