Çözüldü GTA San Andreas Definitive Edition Jetpack Kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

297689

Hectopat
Makaleler
1
Oyundaki jetpack kontrolleri beynimi yaktı arkadaşlar. Ayarlar kısmına göz attım ama pek bir şey anlamadığım için buraya konu açmak istedim. Kontrolleri orijinal oyundaki gibi nasıl ayarlayabilirim?

Not: Oyunun ilk sürümünü kullanıyorum. Yeni sürümlerde grafikler downgrade yediği için ilk sürümü tercih ediyorum.

Çözüm
Sorunu kendim çözdüm arkadaşlar.

-Options kısmından Controls sekmesine gelin ve Adjust Control Layout yazısına tıklayın.
-In Vehicle sekmesinde biraz aşağıya inip Flight Ascend ve Flight Descend yazılarını bulun.
-Ascend yukarı, Descend aşağı anlamına geliyor. Orijinal oyunun kontrolleri için Ascend'i SPACE, Descend'i LCTRL yapın.

Buna rağmen havalanma esnasında yön tuşlarını eşzamanlı kullanamıyorsunuz maalesef. Definitive Edition sürümünün problemlerinden biri. Havalanma tuşunu bırakıp yön vermeye biraz alışmalısınız.
Klavyeden ROCKETMAN yazınca jetpack hilesi aktifleşir.
PC'den oynuyorum. Definitive Edition'da Space çalışmıyor. W tuşuna bastığımda ileri hareket ediyor ve biraz havalanıyor ama tam olarak yukarı çıkamıyorum.
Hocam definetive hiç oynamadım bilmiyorum.
Definetive edition çok buglı. Ayarlardan kontrollere girdikten sonra sağ tarafta araç (vehicle) kısmında en üstünde yer alan "İleri Git" tuşu W'ye ayarlanmış. Yukarı ok tuşu yapın ve yukarı ok basılı tutunca yükselecektir.

Sorunu kendim çözdüm arkadaşlar.

-Options kısmından Controls sekmesine gelin ve Adjust Control Layout yazısına tıklayın.
-In Vehicle sekmesinde biraz aşağıya inip Flight Ascend ve Flight Descend yazılarını bulun.
-Ascend yukarı, Descend aşağı anlamına geliyor. Orijinal oyunun kontrolleri için Ascend'i SPACE, Descend'i LCTRL yapın.

Buna rağmen havalanma esnasında yön tuşlarını eşzamanlı kullanamıyorsunuz maalesef. Definitive Edition sürümünün problemlerinden biri. Havalanma tuşunu bırakıp yön vermeye biraz alışmalısınız.

Çözüm
Oyundaki jetpack kontrolleri beynimi yaktı arkadaşlar. Ayarlar kısmına göz attım ama pek bir şey anlamadığım için buraya konu açmak istedim. Kontrolleri orijinal oyundaki gibi nasıl ayarlayabilirim?

Not: Oyunun ilk sürümünü kullanıyorum. Yeni sürümlerde grafikler downgrade yediği için ilk sürümü tercih ediyorum.
ctrl tuşu ile yükseliyosun boşluk yerine

Geri
Yukarı