GTA San Andreas kare limitini kapatınca araba bozuluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
GTA San Andreas oynarken kastığı için kare limiti şeysini kapattım. Oyun mükemmel bir şekilde akıyor hiçbir sorun yok ancak bunu ne zaman kapatsam bindiğim arabalar kendi kendine fren yapıyor. W'a basıyorken bu sorun yok. Tam yavaşlamak için veya dönmek için W'ya basmayı bıraktığımda kendi kendine frenliyor. Bu yüzden dönemeden kaza yapıyorum. Çok kötü ve uyuz bir durum. Aynı zamanda araba sallanmaya başlıyor. Bildiğiniz sağdan sola sallanıyor. Bunların kare limiti şeysinden kaynaklandığını biliyorum çünkü limiti yine açtığımda geçiyor. Ama kare limiti açık bir şekilde de kasıyor açmak istemiyorum. Nasıl çözebilirim?

Sürümü downgrade edince bir çok sorun çözülüyordu galiba. Ama nasıl bilmiyorum. Onun yerine buna da bakabilirsin.

Olmazsa korsan sürümünde oynayın o versiyon daha iyi. Tabii zaten korsan oynuyorsanız bilmiyorum.

Orijinal San Andreas'ı yüksek FPS değerleriyle oynamak pek mümkün değil ne yazık ki. Oyun içindeki FPS limitleyicisi 25 FPS'e limitliyor, oyundaki birçok sorunu çözen Silent Patch bile 30 FPS'e limitlemek zorunda kalıyor. Limiti kaldırdığınızda çok ciddi buglarla karşılaşıyorsunuz.

Üstteki mesajda bahsedildiği gibi downgrade edip modlar yükleyince oyun kalitesinde ciddi artış oluyor, öneririm. Ancak ne yazık ki kare hızı sorununu düzeltmiyor, yine 30 FPS.

FPS limitini kaldıran bir yama mevcut, Framerate Vigilante. Ancak hala geliştirme aşamasında. FPS limitini tamamen kaldırabiliyor ancak önerilen yöntem modu kurup 60 FPS'e kitlemek.

Alternatif olarak Definitive Edition kurabilirsiniz, onda FPS kilidi yok.

Geri
Yukarı