Çözüldü GTA V "0xc0000007b" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ardamatt

Kilopat
Hata raporu ile birlikte paylaştım. Sabahtan itibaren indirmediğim Visual C++ dosyası kalmadı msvcp140.dll ve vcruntime140.dll dosyalarını silip kurmayı da denedim hiçbir türlü olmuyor TW verebilirim yardımcı olur musunuz?

Çözüm
C:\Windows\System32\msvcp140.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll dosyalarını silin.

Aşağıdaki yazılımları kurun. Kurulu olduklarına dair hata alırsanız Denetim masasından yüklü olan C++ 2015 kütüphanelerini kaldırıp öyle deneyin kurulumu.

Doğru yazılımın hata raporunu aldığınıza emin misiniz? Hatanın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Ayrıca indirmiş olduğunuz bütün .dll dosyalarını nerelere attıysanız her yerden silin.

Doğru yazılımın hata raporunu aldığınıza emin misiniz? Hatanın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Ayrıca indirmiş olduğunuz bütün .dll dosyalarını nerelere attıysanız her yerden silin.

Hocam evet eminim GTA'nın raporu olduğundan. Recep Baltaş'ın videosunda izlediğimde Process Monitor çok daha az raporlamıştı bende milyon taneye yakın var sebebini bilmediğim bir şekilde. Konuyla bağlantılıdır belki diye söylemek istedim.

Şöyle ki ben biraz daha 2015 ve 2013 (X64, X86) Visual C++ programlarını Denetim Masası'ndan kaldır ve tekrar yükle yaptım. Şunu fark ettim ki ben bahsettiğim programları kaldırsam da kursam da System32 klasöründe MSVCP140 ve vcruntime140 .dll dosyası oluşmuyor. Tek çareyi indirip kendim atmakta buldum böyle yapınca GTA V'in verdiği hata ortadan kalktı fakat Rockstar Games hata vermeye başladı. Bu sefer Connecting to Rockstar Games dedikten sonra fotoğraftaki hatayı vermeye başladı. Ne dersiniz dediğiniz gibi kendim attığım dosyaları kaldırmalı mıyım? Yine aynı hataya dönecek ama. Ve şu an Rockstar Games Launcher'a tıkladığımda yine 0xc0000007b hatası veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanka yazdığımı okumadın sanırsam, sadece GTA değil hemen hemen her oyun bu hatayı veriyor sorunu kökten çözmek yerine bunu yapmak pek mantıklı değil bence. Bu hataya yön veren muhtemelen Windows dosyaları içindeki .dll dosyaları. Geçici bir çözüm bu.

Sanırım format atacağım. Process Monitor'deki hata sayısı gözümü korkutuyor.

Son düzenleme:
Format atmadıysanız Process Monitor filtresine GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi de ekleyip öyle rapor alabilirsiniz.

Format garanti çözüm olacaktır tabii ama formata gerek kalmadan da çözebiliriz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar GTA V oynamaya çalıştığımda altta ekran görüntüsünü verdiğim gibi bir hata geliyor Launcher'dan. Programı oyunu açmadan direkt açtığımda ise 0xc000007b hatası alıyorum. Process Monitor hata raporunu da paylaştım. Şimdiden teşekkürler.

Aşağıdaki yazılımları kurun. Kurulu olduklarına dair hata alırsanız Denetim masasından yüklü olan C++ 2015 kütüphanelerini kaldırıp öyle deneyin kurulumu.

Çözüm

System32 klasörü içerisinden belirttiğiniz dosayları sildim, atılan linkteki programları tekrar indirdim ve “Onar” seçeneğine bastım düzeldi. Çok teşekkür ederim gerçekten. Sanırım yazdığınız sıralama ile yapılması önemliymiş. Çünkü sabahtan itibaren milyon defa bu dosyaları sildim ve ardından Visual C++ programlarını kurmuştum yine olmamıştı. Konuyu okuyacak arkadaşların dikkatine olsun.

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum, kısa bir soru için tekrar konu açmak istemedim. Bende bulunan .dll dosyaları bozuktu sanırım, silip yeniden yükleyince düzeldi. Peki bu dosyaların bozulmasına yol açan şey nedir bilginiz var mı? Başka bir oyunda daha tekrarlanırsa vs. kendi yaptığım bir şeyden kaynaklı mı bilmek istiyorum.

Son düzenleme:
Kendi mesajınızda da dediğiniz gibi el ile indirdiğiniz DLL dosyalarından oldu. Şimdi bozuk DLL'leri silip gerekli yazılımı kurduğumuz için tekrar aynı sorunu yaşamazsınız.

Olur da hata tekrarlanırsa da yeni bir konu açabilirsiniz, yardımcı oluruz tekrardan.

Geri
Yukarı