GTA V 0xc000007b hatası

İşletim sistemi
Windows 10
GTA V Steam üzerinden satın aldım ve yükledim. Oyna tuşuna bastığımda bu hatayı aldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce DLL dosyası birkaç tane atmıştım ama pek hatırlamıyorum, dediğim gibi pek bilgi sahibi değilim bu konularda.
Ekran kartlarım güncel olarak gözüküyor, aygıt yöneticisinden yaptım 2-3 saat evvel.

Raporda NVIDIA sürücüsünün güncel olmadığı görünüyor. Kurun, halihazırda o sürümdeyse kurulum yapmaz zaten. O attığınız DLL dosyaları sorun çıkarıyor büyük ihtimalle, hatırlamanız yararımıza olur. Yoksa tahmin yapmak zorunda kalacağım. İndirilenler klasöründe duruyor olabilirler mi? Tarayıcının indirme geçmişini kontrol edin.

DLL sorunu göremedim. Elle atmış mıydınız hiç? MSVCP140.dll, VCRUNTIME140.dll veya VCRUNTIME140_1.dll gibi.

Ekran kartı sürücüsü güncel değil gördüğüm kadarıyla, onu bir güncelleyin bakalım. Intel'in sürümüne ulaşamadım ama güncel değilse güncelleyin buradan.

Şu klasördeki log dosyalarını da paylaşın, inceleyeyim. Belki bir şeyler çıkar.
C:\Users\PC\Documents\Rockstar Games\Launcher

Launcher dosyasında sadece metin belgeleri var, onlar da şöyle.
Intel sürücü yüklerken şöyle bir hata verdi, ellemedim şu an.

son.png

O kalsın bakalım şimdilik. The Social Club failed to load due to an incomplete installation (code 1). Please exit the game and re-install the latest version of the Social Club. diyor. Sanırım başlıktaki hatanın bile sebebi bu.

Şöyle yapalım:

Log dosyasındaki hata da bu. Biraz daha araştırdım, internet bağlantısı ile ilgili bir durum olabileceğini düşünüyorum. Modemi kapatıp fişten çekin, birkaç saniye bekleyin bakalım. Sonra takıp bağlanın internete, tekrar deneyin kurmayı. Olmadı bir VPN servisi ile deneyin.

Oyuna girme durumundan emin değilim. Sizinki gibi bir sorunu ilk defa görüyorum. Belki Social Club'ı kurarsak hatalı DLL'i öğrenebiliriz diye düşünüyorum. VPN konusunda da herhangi bir VPN servisi indirip bağlanın, indirmeyi onun üstünden yapmayı deneyin. Yine olmazsa sabah bakalım.

VPN ile bağlandım. Tekrar açtım ve aynı hatayı verdi.
Saatlerdir benimle uğraştınız, çok teşekkür ederim. Yarın müsait vakitte görüşmek üzere, hayırlı geceler. Eyvallah.

Günaydın. Hatalı dosyayı varsa bile bir türlü tespit edemedik ama tahmin etmem gerekirse bunlar derdim:

C:\Windows\System32\MSVCP140.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140_1.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140_1.dll

Bunları silin, sonra şu ikisini kurun:
Yine olmazsa temiz kuruluma gidiyoruz sanırım. Hatalı DLL dosyası olduğu belli fakat bulamıyoruz. Zaten sadece bu oyunda değil, başka oyun ve uygulamalarda da sorun çıkarma ihtimali var o attığınız dosyaların.

Geri
Yukarı