GTA V 7890K düşük FPS

Balder13

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i5 4690
2X8 1600 MHZ RAM
ASUS H81M-K
ASUS GTX1070 Ti CERBERUS GAMING GDDR5 8GB 256Bit DX12
ZK600 600W 80+
ZALMAN Z11 NEO
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar birtane video izledim ekran kartı da yok adam Türk 1920x1080P de 33 FPS 35 falan alıyor ben 1440x900 da 17-20 FPS alıyorum neden.
Adamın RAM 4 GB benim 8 GB.

Arkadaşlar birtane video izledim ekran kartı da yok adam Türk 1920x1080P de 33 FPS 35 falan alıyor ben 1440x900 da 17-20 FPS alıyorum neden.
Adamın RAM 4 GB benim 8 GB.

Ekran kartı yok diye bir şey yok. RAM okadar önemli değil ekran kartın nedir? (16 GB RAM olsa 6520G ekran kartın olsa oyun oynayamazsın.)

Video ne zaman yüklenmiş? Güncellemeler ile FPS azalması olabilir. APU sistem ile 4 GB RAM GTA 5 oynamak için yetersiz kalacaktır. APU RAM harcadığı için geriye 3GB falan kalıyor. Bu RAM GTA 5 için yetersiz. Video'yu merak ettim. Tek kanal mı çift kanal mı RAM?

Kaç MHz kullanıyorsun?
Ram lerimi ? 1600 mhz ram var ayar falan yapmadım
Video ne zaman yüklenmiş? Güncellemeler ile FPS azalması olabilir. APU sistem ile 4 GB RAM GTA 5 oynamak için yetersiz kalacaktır. APU RAM harcadığı için geriye 3GB falan kalıyor. Bu RAM GTA 5 için yetersiz. Video'yu merak ettim. Tek kanal mı çift kanal mı RAM?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim Ramim Sadece 8gb tek yani 2 tane değil nasıl fps attırabilriim

@Balder13
Çift kanal RAM yaparsanız performans artar. 4GB RAM ile oynuyorlar demişsiniz ama 2x4 2400Mhz RAM kullandık diyorlar. Sizden yüksek almaları normal. Çift kanal ve Mhz APU sistem için önemli. Oyun geliştiği için daha fazla sistem istemesi normal. O sistem şu an aynı performansı vermeyecektir büyük ihtimalle.

Technopatın bir videosunda (zamanında) APU'lar için yük MHz tavsiye ediyorlardı. Şöyle düşün, eğer yüksek MHz kullanırsan GPU'ya bildiğin Memory Clock hızı aşırtmış olursun. Performansı doğrudan etkiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bak burada 2400MHz kullanıyorlar sen 1600MHz.
A10-6800k da bile 13-15FPS artışı olmuş.

@Balder13
Çift kanal RAM yaparsanız performans artar. 4GB RAM ile oynuyorlar demişsiniz ama 2x4 2400Mhz RAM kullandık diyorlar. Sizden yüksek almaları normal. Çift kanal ve Mhz APU sistem için önemli. Oyun geliştiği için daha fazla sistem istemesi normal. O sistem şu an aynı performansı vermeyecektir büyük ihtimalle.
Peki fps artırabilrmiyim her oyun için
Technopatın bir videosunda (zamanında) APU'lar için yük MHz tavsiye ediyorlardı. Şöyle düşün, eğer yüksek MHz kullanırsan GPU'ya bildiğin Memory Clock hızı aşırtmış olursun. Performansı doğrudan etkiler.
Bak burada 2400MHz kullanıyorlar sen 1600MHz.
A10-6800k da bile 13-15FPS artışı olmuş.
Peki biostan 2400 mhz yapsam fps artarmı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı