GTA V anlık GPU kullanımı düşüşü

oguz sasi

Hectopat
Makaleler
1
GTA V'de anlık drop yiyorum, sistemim yeterli. Afterburner ile baktığımda GPU kullanımı mesela %94'ten anlık olarak %40'a düşüyor, grafikler yüksekte.

Sıcaklıklar da normal. Bunun bir çözümü var mı?

(Story Mod'da)

Bende de çok oluyor mesela %75 kulanırken FPS 80-100 ama bir anda %60 veya %40 oluyor anlamadığım bir şekilde ama Apex tarzı oyunlarda Full %90 üstünde GPU kullanımı.

Oyun SSD'de, sisteminiz GTA 5 için fazlasıyla yeterli. Oyunda herhangi bir mod vesaire var mı? Daha önce bu sorun gerçekleşti mi, yeni mi olmaya başladı? Güncellemeler sonrası bazen performans sorunu yaşanabiliyor.
Hayır mod vs. yok, zaten oyunu daha dün indirdim. (Epic Games'den.)
Bende de çok oluyor mesela %75 kulanırken FPS 80-100 ama bir anda %60 veya %40 oluyor anlamadığım bir şekilde ama Apex tarzı oyunlarda Full %90 üstünde GPU kullanımı.
Sorun şu ki çatışmada adam vuramıyorum droptan dolayı.

Hayır mod vs. yok, zaten oyunu daha dün indirdim. (Epic Games'den.)

Sorun şu ki çatışmada adam vuramıyorum droptan dolayı.
Oyunu HDD'ye taşıyıp deneme şansınız var mı? Sorunun neden kaynaklandığını pek anlayamadım açıkçası, anormal bir şekilde GPU, CPU kullanımlarında düşüş var. Arka planda çalışan bir şeyler var mı?

Zaten GTA Online'dan bahsetmiyorum bile orada hep %40 %60 kullanıyor. 50 FPS GTA Online oynuyorum.
Online hiç girmedim daha, bu ilk görevdeyken fena drop vardı polisleri vururken.
Oyunu HDD'ye taşıyıp deneme şansınız var mı? Sorunun neden kaynaklandığını pek anlayamadım açıkçası, anormal bir şekilde GPU, CPU kullanımlarında düşüş var. Arka planda çalışan bir şeyler var mı?
HDD'm yok maalesef, 500GB SSD var.

Saçma bir öneri olacak ama o şekilde birkaç görev daha oynayıp düzelip düzelmediğini kontrol eder misiniz? Bu arada Logitech Gaming Software kullanıyorsanız onu kapatınız.

Şu an orası bitti, araba sürüyorum şimdilik bir sıkıntı yok gibi.

Eğer polisle çatışma sırasında bu dediğin droplar oluyorsa o olay GTA 5'te kronik gibi bir şey, ama bu kadar düşürmemesi gerekiyor. Bende de o sorun dediğim gibi Logitech programını kapatınca düzelmişti. Gerçi sizin işlemciniz GTA 5'e fazlasıyla yetiyor, garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı