GTA V Düşük GPU Kullanımı

Maymun NET

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sadece GTA 5 oynarken GPU kullanımı %50-%60 da iken CPU kullanımı %90-%100 arası oluyor.
Ekran kartı neden yarı güçte çalışıyor anlamadım.

İşlemci Ekran kartının annesidir. Eğer işlemci yeterince yemek yapamazsa ekran kartın aç kalır. GPU kullanımını %100 de kullanmak çok düzgün performans almanı sağlar. Çözünürlüğü yükselterek GPU kullanımını yükseltip işlemcideki yükü azaltabilirsin.
Güzel benzetme. :)

İşlemci Ekran kartının annesidir. Eğer işlemci yeterince yemek yapamazsa ekran kartın aç kalır. GPU kullanımını %100 de kullanmak çok düzgün performans almanı sağlar. Çözünürlüğü yükselterek GPU kullanımını yükseltip işlemcideki yükü azaltabilirsin.
Çığır açmışsın dostum. :D

İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
(Bu arada RAM kullanımı 3GB yani onda sorun olmadığını düşünüyorum ve Bugün oyuna girdiğimde CPU da GPU da %50-%70 civarındaydı. ve droplanma devam ediyor.)

Son düzenleme:
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
(Bu arada RAM kullanımı 3GB yani onda sorun olmadığını düşünüyorum ve Bugün oyuna girdiğimde CPU da GPU da %50-%70 civarındaydı. ve droplanma devam ediyor.)
İşlemcin apu işlemci. Yani içerisinde dahili ekran kartı var. Cekirdek ve thread hızları cok yüksek değil işlemcini değiştirmende fayda var maddi durumunu bilemiyorum ama Ryzen5 1500x gibi bir islemci ile değişim yapabilirsin.
Senden sistem parçalarını yazmanı isteyeceğim sadece CPU ve ekran kartı değil diğer bileşenleri de tek tek yazarsan daha çok yardımcı olabilirim.

İşlemci: AMD 3.9GHz Ryzen 2200G
Ekran Kartı: MSI 1050 Ti Gaming 4G
Anakart: MSI B350M Gaming Pro
Bellek: KINGSTON 8GB 3000MHz
HDD: Westerndigital 1TB
İşlemci soğutucusu: Noctua U12S 120mm
PSU: FSP 500W 80+

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı