GTA V FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, FPS 100 civarı olması rağmen özellikle arabayla hız yapınca oyunum droplanıyor. Önceden bu sorun yoktu güncellemeleri yapınca böyle oldu çözümünü bilen var mı?
Bu arada sürücüler vs her şey güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer stok soğutucu kullanıyorsan sebebi büyük ihtimalle budur. 1 ay öncesine kadar 3600X+5700XT ile ben de drop yaşıyordum. Kule tipi soğutucuya geçince düzeldi.

Dostum eğer stok soğutucu kullanıyorsan sebebi büyük ihtimalle budur. 1 ay öncesine kadar 3600X+5700XT ile ben de drop yaşıyordum. Kule tipi soğutucuya geçince düzeldi.

Bundan ne kadar eminsin acaba? Ben de 3500X in stok soğutucusunu kullanıyorum bende de bazen oluyor eğer sorun bu ise değişeceğim.

Tek sorun sıcaklık olmayabilir mesela düşük hıza sahip bir HDD kullanıyorsa olma ihtimali var normalde 100 FPS alıyor ama harita yüklenmiyor önce bir sistem özelliklerini öğrenmek lazım.

Bundan ne kadar eminsin acaba? Ben de 3500X'in stok soğutucusunu kullanıyorum bende de bazen oluyor eğer sorun bu ise değişeceğim.

3600X güçlü bir işlemci olduğundan oyunlarda ve yük altındayken Wraith Stealth soğutmaya yetmiyordu. BF1, GTA V, gibi oyunları akıcı oynamama rağmen 20-25 Sn'de bir ufak droplar alıyordum. Kule tipi soğutucuya geçince düzeldi.

Selamlar, FPS 100 civarı olması rağmen özellikle arabayla hız yapınca oyunum droplanıyor. Önceden bu sorun yoktu güncellemeleri yapınca böyle oldu çözümünü bilen var mı?
Bu arada sürücüler vs her şey güncel.
Sisteminizi belirtin. Hız yapınca ani donmalar genelde RAM veya disk kaynaklı oluyor.

HDD olabilir.
Aida 64 yükleyip sıcaklıkları kontrol edin. İşlemci ısınmıyor ise soğutucu değiştirip masraf yapmayın, direkt araştırmadan soğutucu değiştirmek mantıksız.

Tek sorun sıcaklık olmayabilir mesela düşük hıza sahip bir HDD kullanıyorsa olma ihtimali var normalde 100 FPS alıyor ama harita yüklenmiyor önce bir sistem özelliklerini öğrenmek lazım.
Tabi farklı etkenlerde var ama, bu sorunun kaynağı genellikle işlemcinin çok ısınması oluyor.

Geri
Yukarı