Çözüldü GTA V Hata Vermeden Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

birisi03

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 16GB (1x16GB) Ballistix Sport AT DDR4 3000MHz
Ekran kartı
ASUS GeForce DUAL RTX 2060 EVO 6GB GDDR6 192Bit
Anakart
ASUS PRIME B450M-K AMD B450 4400MHz
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600X
GTA V'i Steam üzerinden oynuyorum. Oyunu başlatıyorum ve belli bir yerden sonra donuyor ve hata vermeden kapanıyor. BIOS, ekran kartı ve Windows güncel durumda. Microsoft C++ uygulamaları da yüklü durumda. Process Monitor ile de bir hata yakalamıyor. Oyunu silip tekrar yükledim, BIOS'a default ayarlara getirip tekrar güncel hale getirdim ama hala aynı sorunla karşı karşıyayım. Hiçbir overclock ayarı yok. RAM için D.O.C.P açık ver işlemci için de 4.6MHz Auto voltajda çalışıyor. Sorunu yaşadığım anın kaydını paylaşıyorum. (

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

)

Dosya Ekleri

• yüklü olanlar.jpg
    yüklü olanlar.jpg
    215,6 KB · Görüntüleme: 188
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GTA V'i Steam üzerinden oynuyorum. Oyunu başlatıyorum ve belli bir yerden sonra donuyor ve hata vermeden kapanıyor. BIOS, ekran kartı ve Windows güncel durumda. Microsoft C++ uygulamaları da yüklü durumda. Process Monitor ile de bir hata yakalamıyor. Oyunu silip tekrar yükledim, BIOS'a default ayarlara getirip tekrar güncel hale getirdim ama hala aynı sorunla karşı karşıyayım. Hiçbir overclock ayarı yok. RAM için D.O.C.P açık ver işlemci için de 4.6MHz Auto voltajda çalışıyor. Sorunu yaşadığım anın kaydını paylaşıyorum. (

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

)
Oyun dosyalarını doğruladınız mı?
Herhangi bir mod yüklü mü?
DiretX güncellemesi yaptınız mı?
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip kurmayı denediniz mi?

)

Çözüm
İlk üç önerinizi zaten yapmıştım ama ekran kartının sürücüsünü manuel olarak kaldırmıştım. Dediğiniz gibi DDU ile kaldırıp yükleyince sorun çözüldü. Teşekkür Ederim.
Nvidia denetim masasında üstteki yardım kısmandan hata ayıklama modunu tikleyip tekrar dener misiniz?
Bu yöntemi de denedim @494722 'nin önerilerini yapmadan önce ama maalesef sonuç vermedi. Yine de teşekkür ederim.

selam hocam. aynı sorunu yaşıyorum. (konuma bakabilirsiniz) her şeyi yaptım fakat sorun çözülmedi. bildiğiniz farklı bir yöntem var mı?

selam hocam. aynı sorunu yaşıyorum. (konuma bakabilirsiniz) her şeyi yaptım fakat sorun çözülmedi. bildiğiniz farklı bir yöntem var mı?
Yakın zamanda başka bir oyunda aynı sorunu yaşadım, burada yazılanları uyguladım ama sorun çözülmedi. Birkaç gün sonra gelen win 10 güncelleştirmesiyle sorunum düzeldi. Eksik güncellemeleriniz var mı kontrol etmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı