GTA V mi alınmalı, GTA VI mı beklenmeli?

Modern Warfare 2 de güzel bir seçenek tabii ama çok uzun süre oynamak sizi sıkabilir. Şahsen ben tek bir oyuna bağlı kalmayı seven bir oyuncu değilim. 29 Haziran'da mevsimsel büyük indirim başlayacak çok kalmadı. Bu büyük indirimde seri şeklinde satılan büyük oyunlar bile devasa indirimlere giriyor. Mesela ben yerinizde olsam tek CoD'a 1100TL vermektense CALL OF DUTY® Franchise paketini indirimde 1289TL'ye almayı tercih ederdim. İçinde dolu CoD oyunu var. Aynı zamanda Assassin's Creed Bundle'da yine indirimde 1289TL oluyor. Geçmişten günümüze neredeyse tüm AC oyunları dahil. Bu paketleri alarak daha eğlenceli bir 2 yıl geçirebilirsiniz. Ha sen ne yapardın diye soracak olursanız muhtemelen yine yaz indirimini bekleyip AC paketini alırdım. Zaten şu anda 1000TL kadar birikmişim var alsam mı diye düşünüyorum bir süredir.

Hocam bu paketleri biliyorum ama PS 5 kullanıcısıyım. Bu paketler PS 5 de yok, daha doğrusu PS Store'de yok.

Hocam bu paketleri biliyorum ama PS 5 kullanıcısıyım. Bu paketler PS 5 de yok, daha doğrusu PS Store'de yok.
Kusura bakmayın dalgınlığıma gelmiş.Eğer PS kullanıcısıysanız Modern Warfare 2 daha mantıklı olur muhtemelen. Çünkü sanırım sizdeki en ucuz oyun 300-400 bandında .

O zamana kadar şu anki parayı idareli kullanıp f/p oyunları alabilirsin.Bir diğer ihtimalde daha GTA 6 için min 1.5 yıl var,bunun için şuanki paranın tümünü güzel yatırım şeklinde büyük bir oyuna harcayıp GTA çıktığında küçük bir cefa çekip 1 aylığına bir yerde çalışmak. Çünkü bu sayede sizin oynayışınıza göre minimum 2-3 yıllık içeriğe ulaşmış olacaksınız.Hem 1 aylık maaştan üzerine para da kalacağı için isterseniz oyun içi online para satın alıp daha hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.Yerinizde olsam şimdi paramın tümünü harcayıp ileride tekrar çalışırdım.
Eğer paran yetiyorsa bence Red Dead Redemption 2 al. Hem hikayesi, hem oynanışı ve oynanış süresi GTA V' ten çok daha üstün ama PS5 parasını bilmiyorum maalesef :(
COD MW2 gibi multiplayer odaklı oyunları da önermem şahsen dostum çünkü bana göre eğlenceli değiller, aksine stresliler... fakat sana kalmış sevgili dostum <3

Eğer paran yetiyorsa bence Red Dead Redemption 2 al. Hem hikayesi, hem oynanışı ve oynanış süresi GTA V' ten çok daha üstün ama PS5 parasını bilmiyorum maalesef :(
COD MW2 gibi multiplayer odaklı oyunları da önermem şahsen dostum çünkü bana göre eğlenceli değiller, aksine stresliler... fakat sana kalmış sevgili dostum <3
RDR 2 yaklaşık 60-80 saat arası bir deneyim sunuyor.Muhtemelen 2 ayı bile çıkaramaz.Arkadaş bu parayla 2 yıl idare edebileceği bir oyun istemiş.RDR 2 daha odaklı bir deneyim olsa da bir süre sonra insanı daraltabilir.Ancak belki Dead Cells gibi ne zaman girerseniz girin sizi eğlendirebilecek bir oyundur belki tercih edebilirsiniz.

Kanka ps5 piyasasına fazla hakim değilim ama o paraya çok güzel oyunlar alabilirsin. Fifa23, ac valhalla vs. (Fiyatları ne kadar bilmiyorum ama bu civardadır)

Eğer paran yetiyorsa bence Red Dead Redemption 2 al. Hem hikayesi, hem oynanışı ve oynanış süresi GTA V'ten çok daha üstün ama PS5 parasını bilmiyorum maalesef :(
CoD MW2 gibi multiplayer odaklı oyunları da önermem şahsen dostum çünkü bana göre eğlenceli değiller, aksine stresliler... Fakat sana kalmış sevgili dostum <3

Abi ben red Dead 2 oynadım bitirdim bile.

Kanka PS5 piyasasına fazla hakim değilim ama o paraya çok güzel oyunlar alabilirsin. FIFA23, AC Valhalla vs. (fiyatları ne kadar bilmiyorum ama bu civardadır)

Vallahi abi dediğin FIFA 23 tarzında oyunlar 1.000 TL'den aşağı değil. FIFA 23 CD'li olarak 1.500 TL. Dijital ise 700 TL. Yani o paraya sadece 1 tanecik güzel oyun alabilirim😭😭

RDR 2 yaklaşık 60-80 saat arası bir deneyim sunuyor. Muhtemelen 2 ayı bile çıkaramaz. Arkadaş bu parayla 2 yıl idare edebileceği bir oyun istemiş. RDR 2 daha odaklı bir deneyim olsa da bir süre sonra insanı daraltabilir. Ancak belki Dead Cells gibi ne zaman girerseniz girin sizi eğlendirebilecek bir oyundur belki tercih edebilirsiniz.

Abi RDR 2 bitirdim ben. Ama PS 4 de. Yani gene alıp oynamam. Zaten bana sıkıcı gelmişti. Peki Dead cella dediğin oyun nasıl bir şey ben ilk defa duydum bilgi verebilir misin?

Kusura bakmayın dalgınlığıma gelmiş. Eğer PS kullanıcısıysanız Modern Warfare 2 daha mantıklı olur muhtemelen. Çünkü sanırım sizdeki en ucuz oyun 300-400 bandında.

Abi sen oyunlar hakkında bilgili birine benziyorsun. Sana bir soru sorabilir miyim?

Son düzenleme:
Abi ben red Dead 2 oynadım bitirdim bile.

Vallahi abi dediğin FIFA 23 tarzında oyunlar 1.000 TL'den aşağı değil. FIFA 23 CD'li olarak 1.500 TL. Dijital ise 700 TL. Yani o paraya sadece 1 tanecik güzel oyun alabilirim😭😭

Abi RDR 2 bitirdim ben. Ama PS 4 de. Yani gene alıp oynamam. Zaten bana sıkıcı gelmişti. Peki Dead cella dediğin oyun nasıl bir şey ben ilk defa duydum bilgi verebilir misin?

Abi sen oyunlar hakkında bilgili birine benziyorsun. Sana bir soru sorabilir miyim?
Dead Cells yandan görünümlü(side scroll) rogue-like bir oyun.oyun yaklaşık 1 saatlik bir döngüde bitirilebiliyor.her tekrar başladığınızda yeni bir zorluk bölümü açıyorsunuz ve böyle böyle 5 seviyeyi tamamlıyorsunuz.Ben 5 diyorum diye kolay sanma ha gittikçe inanılmaz zorlaşan bir oyun.Bu 5. seviyeyi asla bitirememenizde mümkün.Zaten oyunun asıl olayı oyunu bitirmek değil, gelişmek.Geliştikçe yeni kombolar,zırhlar,silahlar, görünüşler vs.kazanıyorsunuz.Oyunda 1 saatlik döngüyü bitirmeden defalarca kez öleceksiniz ki zaten rogue-like türünün olayı da bu.Ama her öldüğünüzde daha gelişmiş bir karakter olarak tekrar doğacaksınız.Ve ayrıca oyunun combat kısmı inanılmaz eğlenceli.Ne zaman girerseniz girin her türlü sizi eğlendirir.Çok kafa yormayı gerektirmediğinden kafa dağıtmak için giredebilirsiniz.Bunlara ek olarak atmosfer ve müzikler tek kelimeyle efsane.Eğer ki YT üzerinden oyun videoları izliyorsanız Dost Kayaoğlu ve Enis Kirazoğlu gibi kişiler videolarının arkaplanlarında çok kez bu müzikleri kullandılar. İkinci sorun içinse kendimce bilgili sayılırım ama tabi soruyu öğrenmem gerek.

Dead Cells yandan görünümlü(side scroll) Rogue-like bir oyun. Oyun yaklaşık 1 saatlik bir döngüde bitirilebiliyor. Her tekrar başladığınızda yeni bir zorluk bölümü açıyorsunuz ve böyle böyle 5 seviyeyi tamamlıyorsunuz. Ben 5 diyorum diye kolay sanma ha gittikçe inanılmaz zorlaşan bir oyun. Bu 5. seviyeyi asla bitirememenizde mümkün. Zaten oyunun asıl olayı oyunu bitirmek değil, gelişmek. Geliştikçe yeni kombolar, zırhlar, silahlar, görünüşler vs. Kazanıyorsunuz. Oyunda 1 saatlik döngüyü bitirmeden defalarca kez öleceksiniz ki zaten Rogue-like türünün olayı da bu. Ama her öldüğünüzde daha gelişmiş bir karakter olarak tekrar doğacaksınız. Ve ayrıca oyunun combat kısmı inanılmaz eğlenceli. Ne zaman girerseniz girin her türlü sizi eğlendirir. Çok kafa yormayı gerektirmediğinden kafa dağıtmak için giredebilirsiniz. Bunlara ek olarak atmosfer ve müzikler tek kelimeyle efsane. Eğer ki YT üzerinden oyun videoları izliyorsanız Dost Kayaoğlu ve Enis Kirazoğlu gibi kişiler videolarının arkaplanlarında çok kez bu müzikleri kullandılar. İkinci sorun içinse kendimce bilgili sayılırım ama tabii soruyu öğrenmem gerek.

Tavsiye için teşekkürler. Oyunda 117 TL'den 54 TL'ye indirime girmiş. Sizin tavsiyeniz ile yarın inanal kartıma parayı yükleyip alacağım. İnşallah iyi bir seçimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı