GTA V nesnelerin geç yüklenmesi

• Konuyu başlatan -Jwol-
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 684
İşletim sistemi
Windows 10

-Jwol-

Hectopat
Herkese merhabalar. Bu iş artık çığırından çıktı takıntı haline geldi. Psikolojimi bozmamak için konu açıyorum.

Oyunda misal araba sürerken uzaktaki nesne yakınına gidince bir anda beliriyor. Trafik lambaları teleport olur gibi bir anda beliriyor aynı şekil ağaçlarda. Bir tür Minecraft gibi düşünün Chunks'u düşük yaparsınız ya sonra ileri gidersiniz yavaş yavaş açılır aynı onun gibi. Bu durum beni aşırı tilt ediyor yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
GTX 1660 Super.
R5 3500.
G.Skill 2x8 3200 MHz RAM.
Kioxia Exceria 500 GB M.2 SSD okuma 1700/1600.

SSD'den kaynaklandığını düşündüm fakat oda değil. Okuma ve yazma değerleri aynı ve sağlık %97.
Oyun için ekran kartı kullanımı %40-50.
İşlemci kullanımı %30-40.

Denediğim çözümler:

Görev yöneticisinden öncelik atadan yükseğe çektim değişen bir şey olmadı.
Oyunu v-sync açık kullanıyorum kapattım değişen bir şey olmadı.
Direct-x sürümlerinin hepsini (10, 10.1, 11) denedim değişen bir şey olmadı.

Sıcaklıklar da gayet normal. Yardımcı olur musunuz?

Hocam GTA 5'te oyun grafik ayarlarınız nasıl? Belki onlardan kaynaklanıyor olabilir mi? Hepsini bir değiştirip deneseniz?

Ekran kartı kullanımınız düşük ayarları ultraya çekin. Kullanım artarsa belki sorununuz düzelebilir.

Youtube'da 1660S - Ryzen 5 3600 ile yapılan test videolarındaki ayarların aynısını yapıp denediniz mi?

OBS ile çektiğim için kalite çok kötü olmuş. Ama videoyu dikkatle izleyin nesneler sonradan yükleniyor. Trafik lambaları, direklere, işaret tablolarına, bina kaplamalarına bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
MSAA 4 veya 8 X açıp kartın kullanımı arttırın.

Tüm ayarlar en yüksek de MSAA 8X yapınca ekran kartı kullanımı 70-98 arasındaydı. Fakat tekrar aynı sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Herkese merhabalar. Bu iş artık çığırından çıktı takıntı haline geldi. Psikolojimi bozmamak için konu açıyorum.

Oyunda misal araba sürerken uzaktaki nesne yakınına gidince bir anda beliriyor. Trafik lambaları teleport olur gibi bir anda beliriyor aynı şekil ağaçlarda. Bir tür Minecraft gibi düşünün Chunks'u düşük yaparsınız ya sonra ileri gidersiniz yavaş yavaş açılır aynı onun gibi. Bu durum beni aşırı tilt ediyor yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
GTX 1660 Super.
R5 3500.
G.Skill 2x8 3200 MHz RAM.
Kioxia Exceria 500 GB M.2 SSD okuma 1700/1600.

SSD'den kaynaklandığını düşündüm fakat oda değil. Okuma ve yazma değerleri aynı ve sağlık %97.
Oyun için ekran kartı kullanımı %40-50.
İşlemci kullanımı %30-40.

Denediğim çözümler:

Görev yöneticisinden öncelik atadan yükseğe çektim değişen bir şey olmadı.
Oyunu V-Sync açık kullanıyorum kapattım değişen bir şey olmadı.
Direct-X sürümlerinin hepsini (10, 10.1, 11) denedim değişen bir şey olmadı.

Sıcaklıklar da gayet normal. Yardımcı olur musunuz?

Hocam bilgisayar kaç yıllık ekran kartı eskimiş olabilir.

Geri
Yukarı