GTA V Online NAT Type: Strict hatası

Pentium G4560

Kilopat
Merhaba. Yeni soygun görevleri gelince tekrar GTA V'e başlayalım dedik. Ama eskiden rahatça oynayabildiğim oyunu şuanda oynayamıyorum.

Sunucuya bağlandıktan sonra NAT Type: Strict hatası alıyorum ve sunucuda 30 saniye gibi bir süre oynayabildikten sonra otomatik kick yiyorum. Herkes left oluyor, sol üstte de yeni sunucuya girmeme dair bir uyarı çıkıyor giriyorum yine aynı. NAT türünden kaynaklandığı bariz ama ne yaptıysam yapayım NAT türünü moderate veya open haline getiremedim. Elle IP atadım, oyun için önerilen portları açtım, modem arayüzünden güvenlik duvarını kapattım kısacası uzun araştırmalar sonucu karşıma çıkan tüm çözüm yollarını denedim ama bir türlü çözemedim. GTA'nın sunucuları malum çöp, ama eskiden sorunsuz oynayabiliyordum aynı internetle aynı modemle.

Son olarak modem TP-Link TD854W, internet hızım 16 download, 1 upload. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bi yolu var ben ben statik IP dışında butun yontemleri denedim ama çözemedim VPN ile çozdum artık arkadaşlarımla rahatça oyniyabiliyorum kullandığım VPN teknovpn.

Hocam merhaba. 2 gündür aynı sorunu alıyorum yerli ve yabancı sitelerde yazılan hemen hemen her şeyi denedim sonuca ulaşamadım. NetMaster'a ulaştım ve sorunun IP kaynaklı olduğunu, internet sağlayıcımla görüşmem gerektiğini belirttiler. Az önce www.sikayetvar.com sitesi üzerinden Kablonet operatörüne ulaştım (şikayetime buradan ulaşabilirsiniz). Durumun CGN IP'den kaynaklandığını, çözüm için talep oluşturulduğunu ve en kısa sürede durumun düzeleceğini belirttiler. 4 gün önce de aynı sorunu yaşayan bir kişinin sorunu çözülmüş (çözülmüş şikayete buradan ulaşabilirsiniz).

Şu ana kadar farklı kaynaklardan edindiğim bilgiye göre işlem tamamlandığında %90 sorunum çözülmüş olacak. Sizin de internet servis sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneriyorum.

Önemli Not: Dün iki kere kablonet destek hattına telefon üzerinden ulaşmaya çalıştım. Ulaştığım operatörlerin NAT Type ile ilgili bilgisi yoktu, sadece genel tavsiyelerde bulundular. Diğer internet sağlayıcıları hakkında maalesef bilgim yok fakat kablonet kullanıcısıysanız yukarıda belirttiğim site üzerinden talep oluşturmanızı tavsiye ederim. Beş dakika içinde cevap aldım. İşlem tamamlandığında sonucu buraya yazacağım.

Hocam merhaba. 2 gündür aynı sorunu alıyorum yerli ve yabancı sitelerde yazılan hemen hemen her şeyi denedim sonuca ulaşamadım. NetMaster'a ulaştım ve sorunun IP kaynaklı olduğunu, internet sağlayıcımla görüşmem gerektiğini belirttiler. Az önce www.sikayetvar.com sitesi üzerinden Kablonet operatörüne ulaştım (şikayetime buradan ulaşabilirsiniz). Durumun CGN IP'den kaynaklandığını, çözüm için talep oluşturulduğunu ve en kısa sürede durumun düzeleceğini belirttiler. 4 gün önce de aynı sorunu yaşayan bir kişinin sorunu çözülmüş (çözülmüş şikayete buradan ulaşabilirsiniz).

Şu ana kadar farklı kaynaklardan edindiğim bilgiye göre işlem tamamlandığında %90 sorunum çözülmüş olacak. Sizin de internet servis sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneriyorum.

Önemli Not: Dün iki kere kablonet destek hattına telefon üzerinden ulaşmaya çalıştım. Ulaştığım operatörlerin NAT Type ile ilgili bilgisi yoktu, sadece genel tavsiyelerde bulundular. Diğer internet sağlayıcıları hakkında maalesef bilgim yok fakat kablonet kullanıcısıysanız yukarıda belirttiğim site üzerinden talep oluşturmanızı tavsiye ederim. Beş dakika içinde cevap aldım. İşlem tamamlandığında sonucu buraya yazacağım.
Merhaba hocam bu sorunu ben de yaşıyorum ve kablonet kullancısıyım. Sizin sorununuz çözüldü mü ?

Bu videoda sorunun çözümü mevcut
Başımıza Bela CGN IP Havuzu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı