GTA V oynarken ses, klavye ve mouse gitti

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Herkese merhabalar, açıkçası başlık bulamadım. Hızlıca konuya gelelim GTA V oyunundaydım bir anda sesler, monitör, klavye ve mouse gitti. Sadece bilgisayarın ışıkları vardı. Güç tuşundan kapatmaya çalıştığımda hiç bir şekilde kapanmadı, mecburen PSU gücünü kapatmak zorunda kaldım. Neden kaynaklanmış olabilir? Şu an bilgisayarım açık durumda.

İşlemciniz ile ekran kartı maksimum kullanıma ulaştığında güç kaynağı yetersiz kalmış olabilir.(Sadece tahmin) Sisteminizi yazabilir misiniz ve oyun içi kullandığınız ayarları?

İşlemciniz ile ekran kartı maksimum kullanıma ulaştığında güç kaynağı yetersiz kalmış olabilir.(Sadece tahmin) Sisteminizi yazabilir misiniz ve oyun içi kullandığınız ayarları?
MSI GTX 1660 Super Gaming X
AMD Ryzen 5 3500X
Gigabyte B450M S2H
G.Skill RipjawsV 16 GB 3200MHz RAM (8x2)
Corsair Spec-Delta RGB 550W 80+ Bronze

GTA V ayarları MSAA dışında en yüksekte, MSAA bir düşük ayarda.

Ek olarak, MSI Afterburner ile kontrol sağladığımda toplam ekran kartı ve işlemci 150W güç çektiği görülüyor. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Son düzenleme:
MSI GTX 1660 Super Gaming X
AMD Ryzen 5 3500X
Gigabyte B450M S2H
G.Skill RipjawsV 16 GB 3200MHz RAM (8x2)
Corsair Spec-Delta RGB 550W 80+ Bronze

GTA V ayarları MSAA dışında en yüksekte, MSAA bir düşük ayarda.

Ek olarak, MSI Afterburner ile kontrol sağladığımda toplam ekran kartı ve işlemci 150W güç çektiği görülüyor. Ne kadar doğru bilemiyorum.
Oyun içinde işlemci sıcaklığı ne durumda?

Ekran kartı yükte çekebilir. İşlemci için zannetmiyorum. Sıcaklık değerleri iyiyse PSU kaynaklı da olabilir. Bu PSU'ların iki çeşiti var. Kırmızı ve gri etiketli olanlar. Kullandığınız disk nedir?

Ekran kartı yükte çekebilir. İşlemci için zannetmiyorum. Sıcaklık değerleri iyiyse PSU kaynaklı da olabilir. Bu PSU'ların iki çeşiti var. Kırmızı ve gri etiketli olanlar. Kullandığınız disk nedir?
1 TB WD Blue, PSU'nun rengini açıkcası hatırlamıyorum, sabah bakabilirim.
Anakart arızası gibi duruyor. Konuyu yabancı forumlarda araştırmanızı öneririm. GTA 5 oyununa özel bir durum mu? Farklı oyunlarda da yaşandı mı?
Hayır, neredeyse altı aylık bilgisayar. İlk defa yaşandı bu durum. Aktif olarak da GTA 5 oynuyordum ilk aldığım günden bu güne kadar.

Tamam hocam. HDD için de test yapabilirsiniz. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı