GTA V Oynarken Sistem Kilitleniyor ve Kapanıyor

Ləgãýliñ

Hectopat
Merhaba,

30 Haziran 2019 tarihinde İtopya'dan PC toplamıştım fakat bir sorun ortaya çıktı.

Sorunum, PC'de Apex Legends, Ac Unity, The forest gibi oyunları oynarken sorun yok fakat GTA V ve FiveM'de (şu anlık bildiklerim) bazen 1: 30 saat bazen 20 dk oynayabiliyorum daha sonra PC önce ekran sonra klavye ve mouse gücü kesiliyor. Fakat hala PC çalışıyor, kasa fanlarım çalışıyor ve ışıkları yanıyor, işlemci fanı dönüyor, ekran kartı fanı dönüyor. Bu olaydan sonra PC'yi açık bırakınca geri açılmıyor, kapatıp açınca ve normal bir şekilde açılıyor. [Isı değerlerim normal]

Sistemim;

• Ryzen 5 2500X
  • Gigabyte B450M S2H
  • XPG gammıx D30 8 GB 3000MHz
  • Sapphire RX580 8 GB OC
  • Power Boost quark 500W

Bu olanlardan sonra İtopya'ya gittim fakat orada PC hiç kapanmadı kapat-aç yapmamıza rağmen.

Duvardaki prizde topraklama yok yani standart priz topraklamadan yapcağını sanmam başka evde bile denedim denediğim prizdeki sistem benim sistemim ile denkti ama yine de kapandı.
Bazen normal masaüstündeyken falanda yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı