GTA V oynuyorsanız Ryzen sistem almayın

İşletim sistemi
Windows 10
Son 2 haftadır yeni bir sisteme geçtim. Sistemimde Ryzen 5 5500 ve RX 6600 bulunuyor, şimdi başlığı gören arkadaşlar sorabilir niye almayalım diye, şöyle açıklayayım; bu oyunda Ryzen 5 3600 harici bütün işlemcilerde kronik sorun var oyun içi saat 19:00'ı geçince FPS'iniz 160'lardan 40'lara düşebiliyor. GPU kullanımınız aşırı şekilde düşüyor ve darboğaz oluyor.
Örnekler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sorunu sadece işlemcinizi Ryzen 5 3600'a düşürerek ya da NVIDIA bir ekran kartına geçerek düzeltebilirsiniz.

RX 570 R5 5600X kullanıcısıyım zerre FPS düşüşü yaşamadım.

Ekran kartın sorunlu olabilir. 5950x ile 4090 kullandığım için sorun yaşamıyorum. Tek sorunum 4090 ile işlemcinin ucu ucuna yetmesi. Bir tık üstüne çıksam artık darboğaz olacak işlemci

RTX 2070 ve Ryzen 7 5800X3D kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok hocam sen oyunun ayarını iyi yapamamış olabilirsin . Ignore Sugested Limits'i açmanı öneririm pc nin vram ini kısıtlanıyor bu ayarı açmadan önce bazı yerlerde fps im 130 150 den 40 a falan düşüyordu bu ayarı açtıktan sonra tüm sıkıntılarım bitti.

Son düzenleme:
Son 2 haftadır yeni bir sisteme geçtim. Sistemimde Ryzen 5 5500 ve RX 6600 bulunuyor, şimdi başlığı gören arkadaşlar sorabilir niye almayalım diye, şöyle açıklayayım; bu oyunda Ryzen 5 3600 harici bütün işlemcilerde kronik sorun var oyun içi saat 19:00'ı geçince FPS'iniz 160'lardan 40'lara düşebiliyor. GPU kullanımınız aşırı şekilde düşüyor ve darboğaz oluyor.
Örnekler:

Bu sorunu sadece işlemcinizi Ryzen 5 3600'a düşürerek ya da NVIDIA bir ekran kartına geçerek düzeltebilirsiniz.
R5 5600X GTX 1060 188 FPS oynuyorum hiçbir problem olmuyor :D

"Su detaylarını normale alın FPS düşüşü azalacaktır." bu soruna, bu yanıtı cevap olarak işaretlemişler AMD Forumunda

Bir de böyle bir çözüm yolu var
Hiç buna dikkat etmemiştim, ben de vaktim olduğunda oyuna girip bakacağım bu duruma.

Yeni konular

Geri
Yukarı