GTA V oynuyorsanız Ryzen sistem almayın

İşletim sistemi
Windows 10
Aynen kardeşim direk Ryzen almayın demek sizin için daha basit adamın yazdığına bak saat 7'den sonra FPS 40 oluyor yazmış şunu okuyunca saçmalık olduğu bariz belli adım kadar eminim sorunu yazılımsal.
Yahu hala anlamıyorsun saat 7'den sonra FPS düşüyor çünkü 7'de sokak lambaları yanıyor bu da FPS'yi anormal derecede düşürüyor azıcık mantık. Yazılımla zerre alakası yok bas baya oyunun AMD işlemcilerle bir hasmı var.

Yerden yere vurulup beğenilmeyen R5 4500 ile hiç Bir sorun yaşamadan oynuyorum ultra ayarlarda 90FPS altına düşmüyorum ekran kartım RX6600.

Belki grafik ayarlarınla alakalı bir şey olabilir driver güncellemelerini falan ayarla anakart driver lerin güncel değildir belki

Son 2 haftadır yeni bir sisteme geçtim. Sistemimde Ryzen 5 5500 ve RX 6600 bulunuyor, şimdi başlığı gören arkadaşlar sorabilir niye almayalım diye, şöyle açıklayayım; bu oyunda Ryzen 5 3600 harici bütün işlemcilerde kronik sorun var oyun içi saat 19:00'ı geçince FPS'iniz 160'lardan 40'lara düşebiliyor. GPU kullanımınız aşırı şekilde düşüyor ve darboğaz oluyor.
Örnekler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sorunu sadece işlemcinizi Ryzen 5 3600'a düşürerek ya da NVIDIA bir ekran kartına geçerek düzeltebilirsiniz.
Uyku saati geliyor herhalde

Bende bununla ilgili konu açmıştım ama bir oyunda öyle böyle FPS oluyor diye de işlemci veya ekran kartı firmalarını kötüleme yapmak zorunda değilsiniz.

RX570 ve R3 2200G sistem kullanıyorum gram sorun yaşamadım şu oyunda.

Bende aynı sistem sadece 3200G var. Ultra ayarlarda 60FPS sabit oynuyorum. Şu sosyalcilerin böyle şunu yapmayın bunu yapmayınları çok komik.

Son 2 haftadır yeni bir sisteme geçtim. Sistemimde Ryzen 5 5500 ve RX 6600 bulunuyor, şimdi başlığı gören arkadaşlar sorabilir niye almayalım diye, şöyle açıklayayım; bu oyunda Ryzen 5 3600 harici bütün işlemcilerde kronik sorun var oyun içi saat 19:00'ı geçince FPS'iniz 160'lardan 40'lara düşebiliyor. GPU kullanımınız aşırı şekilde düşüyor ve darboğaz oluyor.
Örnekler:

Bu sorunu sadece işlemcinizi Ryzen 5 3600'a düşürerek ya da NVIDIA bir ekran kartına geçerek düzeltebilirsiniz.

Bende RX 6700 XT var GPU kullanımı aşırı düşüktü ESC'ye basınca oyun durunca %0 oluyordu V-Sync açtım çözüldü ayrıca kullandığım işlemci Ryzen 5 5600 bende GPU %0 oluyordu gine dediğim gibi r 5 5600 de olmayacak diye bir şey yok.

Örnekler:

R5 5600 RTX2060 6 GB sistemde Very high ayarlarda 100 140FPS'lerde donmadan oynuyorum tek sıkıntım sıcaklık değerleri 82 85 dereceleri görüyorum(stok fan). Tek şikayetim ısı olurdu.

Yahu hala anlamıyorsun saat 7'den sonra FPS düşüyor çünkü 7'de sokak lambaları yanıyor bu da FPS'yi anormal derecede düşürüyor azıcık mantık. Yazılımla zerre alakası yok bas baya oyunun AMD işlemcilerle bir hasmı var.
Sokak lambalarının, yani ışık efektinin olmadığı yerlerde de bu sorun oluşuyor mu? Örneğin kırsalda veya Blackout gibi tüm ışıkları kapatan modlar kullanıldığında.

Anakartın bios ve sürücüleri ayrıca ekran kartının sürücüsü güncel mi? Resizeble bar aktif mi? Kullandığın ramler anakartın uyumluluk listesinde var mı? Xmp aktif mi?
Yani öyle bir genelleme yapmışsın ki benim gibi bir çok kişi garipsemiş normal olarak. Belirli bir saatten sonra oluyorsa bu bilgisayarınla değil internetinle ilgilidir. Yukarıda saydıklarım bütün oyunlar için genel kontrol edilmesi gerekenler.

Yeni konular

Geri
Yukarı