GTA V sebepsiz perma ban

asmennn

Hectopat
378586

Oyunun online modunu hileciler yüzünden oynamayan ben uzun süre sonra ilk defa onlinea giriş yapmaya çalışırken aldığım ekran bu. Hiçbir şekilde hileymiş hurdaymış kesinlikle bulaşmadım. Sadece birkaç defa oyunun çevrimdışı moduna araba ve grafik modu yüklemiştim. Yüklediğim zamanlarda da kesinlikle onlinea girmeyi denemedim bile. Oyunu temiz şekilde tekrardan kurduğum halde düzelmedi. Bu neden olabilir ya, cidden acayip sinir oldum. Ticket oluşturmaya çalışıyorum ona da izin verilmediğini söylüyor sevgili Rockstar Support bey. Bu konuda fikri olan var mı lütfen arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yediğiniz ban, çok yüksek ihtimalle mod yüzündendir. Çevrimdışıyken yüklenen mod, çevrimiçi olduğunuz anda da sistemde gözüktüğü için bu hatayla karşılaşıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla gta oyununa mod yüklemek yasaktı.
Saçmalığa bak ya koskocaman şirket nasıl böyle bir kural koyar ki. Ya oyun hilelerden geçilmiyor gelip benim gibileri banlıyorlar ve ticket olayını dahi kaldırmışlar, hiçbir söz hakkımız bile yok. Rokstar cidden gözümden çok acayip düştü, bir daha herhangi bir oyunlarını almayacağım bu asalaklardan. Oyuncular nasıl ses çıkarmıyorlar anlamış değilim yani. Oyuna 200 ₺ veriyoruz, bunlar oyuncuları aptal mı sanıyorlar ya valla inanılır gibi değil.

Haha iyiymiş :D Arkadaşım hile kullandı onu banlamadılar sen kullanmıyorum diyorsun seni banlıyorlar. İlginç :D

Sonsuza kadar olduğuna göre bu ikinci cezanız. Hesabınız çalınmış mıydı? Rockstar Games asla ilk seferde sonsuza kadar yasaklamıyor. İlk ceza 30 gün ve ilerleme sıfırlanması olmak üzere, ikinci seferde sonsuza kadar yasaklanırsınız. Cezayı ancak ve ancak sistem hatası ile oluştu ise kaldırıyorlar. Bu bir kaç kere olmuştu. Oyun dosyasına bilinen programlar (Nvidia Share, RivaTuner vb.) dışında bir şey enjekte olması ceza yemenin tek yolu. Tespit edildi ise birkaç saat sürer. Hile yapıp, sildiyseniz de otomatik kontrol sırasında da ceza yiyebilirsiniz. Genelde menü silindikten iki veya üç saat içinde olur. Aylar sonra kullanılan menü tespit edilirse de olabilir. Karakterinizin ilerlemesini kontrol ediyor. Bu recovery (sunucu tarafındaki seviye, kilidi açılanları vb. bir mod menü ile düzenlemek) ve para hileleri demek oluyor. Onlara mesaj atarsanız, otomatik yanıt alırsınız. Yeni bir hesap almaktan başka bir yolunuz yok. Başkası sizin karakterinize uzaktan değişim yaparsa bunu Rockstar, tespit edebilirse, geri alıyor ama size ceza vermiyor. Bunların hiçbirini yapmadığınızdan emin iseniz, bilinmedik bir arayüz programı sebep olmuş olabilir. Overwolf, Steam, Nvidia Share ve RivaTurner gibi şeyler bilindiktir. Grafik modunuz bazı dosyaları değiştirmiş de olabilir. Maalesef, dediğim gibi, cezayı kaldırtamazsınız. Steam hesabı ise, Rockstar’a mesaj atıp, hesabı sildirebilir ve Steam’e mesaj atıp yeni bir anahtar satın alabilirsiniz. Yeni Social Club hesabı da açmanız gerekecek.

Son düzenleme:
Sonsuza kadar olduğuna göre bu ikinci cezanız. Hesabınız çalınmış mıydı? Rockstar Games asla ilk seferde sonsuza kadar yasaklamıyor. İlk ceza 30 gün ve ilerleme sıfırlanması olmak üzere, ikinci seferde sonsuza kadar yasaklanırsınız. Cezayı ancak ve ancak sistem hatası ile oluştu ise kaldırıyorlar. Bu bir kaç kere olmuştu. Oyun dosyasına bilinen programlar (Nvidia Share, RivaTuner vb.) dışında bir şey enjekte olması ceza yemenin tek yolu. Tespit edildi ise birkaç saat sürer. Hile yapıp, sildiyseniz de otomatik kontrol sırasında da ceza yiyebilirsiniz. Genelde menü silindikten iki veya üç saat içinde olur. Aylar sonra kullanılan menü tespit edilirse de olabilir. Karakterinizin ilerlemesini kontrol ediyor. Bu recovery (sunucu tarafındaki seviye, kilidi açılanları vb. bir mod menü ile düzenlemek) ve para hileleri demek oluyor. Onlara mesaj atarsanız, otomatik yanıt alırsınız. Yeni bir hesap almaktan başka bir yolunuz yok. Başkası sizin karakterinize uzaktan değişim yaparsa bunu Rockstar, tespit edebilirse, geri alıyor ama size ceza vermiyor. Bunların hiçbirini yapmadığınızdan emin iseniz, bilinmedik bir arayüz programı sebep olmuş olabilir. Overwolf, Steam, Nvidia Share ve RivaTurner gibi şeyler bilindiktir. Grafik modunuz bazı dosyaları değiştirmiş de olabilir. Maalesef, dediğim gibi, cezayı kaldırtamazsınız. Steam hesabı ise, Rockstar’a mesaj atıp, hesabı sildirebilir ve Steam’e mesaj atıp yeni bir anahtar satın alabilirsiniz. Yeni Social Club hesabı da açmanız gerekecek.
Evet ne yazık ki ikinci banımdı bu benim. İlkinde de oyunun modundan anlamadığım için sadece Türkçe Yama yüklemiştim. Türkçe yama ile Online'a girmeye çalıştıktan bir müddet sonra mod dolayısıyla ban yediğim uyarısı gelmişti. Ben de ondan sonra araç & grafik modu falan yükledikten sonra hiç Online'a girmemiştim ban yemeyeyim diye. Ama görünen o ki oyuna en ufak bir pandik atsak bile ban geliyormuş ama iş işten geçiyormuş. Teşekkürler Rockstar.

Evet ne yazık ki ikinci banımdı bu benim. İlkinde de oyunun modundan anlamadığım için sadece Türkçe Yama yüklemiştim. Türkçe yama ile Online'a girmeye çalıştıktan bir müddet sonra mod dolayısıyla ban yediğim uyarısı gelmişti. Ben de ondan sonra araç & grafik modu falan yükledikten sonra hiç Online'a girmemiştim ban yemeyeyim diye. Ama görünen o ki oyuna en ufak bir pandik atsak bile ban geliyormuş ama iş işten geçiyormuş. Teşekkürler Rockstar.
Aynen öyle. Bu sırada gerçek hilecilere aylarca dokunmuyorlar ve onlar da milletin oyununu bozuyor ya da çökertiyor. Mod yüklediğinizde oyunun internet bağlantısını kapatmak en iyisi. Online’a bağlandığınız an dosya doğrulama sistemi çalışır ve en ufak şeyde ceza verir. Hileler bunu aşmanın bir yolunu bulabiliyor ama modlar sadece single player için olduğu için gerek duymuyor. Bu sebepten dolayı da en kolay ceza yeme yolu bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı