GTA V SSD'ye mi HDD'ye mi kurulmalı ?

Poipoineds

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarda 120 GB SSD ve 1 TB HDD var. SSD'de sadece Windows 8.1 yüklü. Sizce GTA V (60 GB) hangi diske kurmalıyım? SSD'ye kurarsam ne kadar hız fark eder ?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye kurarsan yükleme ekranları vb. süreler fark edilir bir biçimde kısalacaktır. Eğer SSD'den 65GB feda edecebilecekseniz SSD ye kurun.

Tavsiyem SSD kurman. Açılış fark eder. 1 TB depolama için çok geniş bir alanın var. Diğer bütün dosyalarını HDD taşı. SSD boş kalsın. Bu şekilde kullanır isen iyi olur diye düşünüyorum.

Windows Vista 64 Bit formatlasam (120GB hilevel) SSD'yi GTA 5'i kursam sorunsuz hızlı oayanaybilir miyim yoksa Windows 7, 8, üzerimi kurmalıyım illa.

Windows 10 tabii ki. Bu oyunun yarı fiyatına Windows 10 Pro OEM Key alınabilir(Kinguin gibi sitelerden). Vista müzeye konulmalı artık. Kendinize ve bilgisayarınıza eziyet etmeyin.

Eğer sadece girişte bir dakika kadar bekleyebilirseniz SSD'ye kurmanıza pek gerek yok çünkü oyunun sadece açılışında fark edilir bir yükleme süresi var. Ama Fallout 4 oynuyorsanız mesela eğer 2 dakikada bir birer dakika beklemek istemiyorsanız SSD'ye kurmanız kesinlikle ama kesinlikle zorunlu.

Şahsen kendi makinemde normal hdd'ye kurdum ve sıkıntı yaşamıyorum. Eğer ram in düşükse ssd ye kurmayı düşünebilirsin. Ram 8gb ya da üzerindeyse bir sorun olacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı