GTA V V-Sync açınca performans düşüyor

Çilekli Süt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu bahsedeceğim sorun hiçbir oyunda başıma gelmemişti daha önce.

60 Hz monitör (televizyon) kullanıyorum. Her oyunda V-Sync'i açık tutarım, yırtılmalar olmadan 60 FPS akıcı bir şekilde oynarım. Buraya kadar sorun yok.

GTA V'de ise öyle olmadı. V-Sync'i açtığım anda FPS dengesizleşiyor. 30'lara kadar düşüyor, 50'yi bile zor görüyorum. Kapattığımda ise müthiş akıcı. Ama bu sefer de deli gibi yırtılmalar başlıyor.

Bunun önüne nasıl geçebilirim? Bu oyunun V-Sync optimizasyonunda bir sorun mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu bahsedeceğim sorun hiçbir oyunda başıma gelmemişti daha önce.

60 Hz monitör (televizyon) kullanıyorum. Her oyunda V-Sync'i açık tutarım, yırtılmalar olmadan 60 FPS akıcı bir şekilde oynarım. Buraya kadar sorun yok.

GTA V'de ise öyle olmadı. V-Sync'i açtığım anda FPS dengesizleşiyor. 30'lara kadar düşüyor, 50'yi bile zor görüyorum. Kapattığımda ise müthiş akıcı. Ama bu sefer de deli gibi yırtılmalar başlıyor.

Bunun önüne nasıl geçebilirim? Bu oyunun V-Sync optimizasyonunda bir sorun mu var?

Hayır V-Sync ekran kartını belirli güçte çalıştırır o yüzden performans düşer ama ekran kartı rahat çalıştığı için yırtılma olmaz sebebiyeti budur. Kapatın V-Sync yağ gibi aksın bir de 1660 bulunan sistemde akıcı bir oyunsa çok fazla yırtılma yaşanmaz.

V-Sync ayarını Half olarak ayarlamıyorsunuz değil mi? Yarı yarıya yenileme oranınca düşürüyor performansı.

Half olarak ayarlarsam yarıya düşmez mi? 30 fps olmuyor mu o zaman? Eğer olacaksa hemen öyle yapayım

V-Sync FPS'i sınırlıyor açık kalsada bir şey farketmez zaten. Oyun akıyorsa ne güzel işte. V-Sync kapalı tut bence.

Ekran çooook yırtılıyor.. rahatsız oluyorum :(

Belki oyun içinde V-sync'i kapatıp Nvidia kontrol panelinden açarsanız düzelir.

Bu nasıl yapılıyor? Denetim masasından oyuna fps sınırlamayı diyorsanız onu 60'a çektim zaten

Oyun içi ayarların nedir?

Şu videodakilerin birebir aynısını yaptım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Half = 30 FPS'ye sabitler. Gerek yok, yapma.

Yırtılma hakkında fikrim yok.

Bu arada Advanced Graphics ayarlarını açıp Grass Quality'i Normal yaparsan 80 FPS oynayabiliyorsun. 3600 ve 1660 Super var bende. Sende tahminen 70-72 FPS olur.

Half olarak ayarlarsam yarıya düşmez mi? 30 fps olmuyor mu o zaman? Eğer olacaksa hemen öyle yapayım

Ekran çooook yırtılıyor.. rahatsız oluyorum :(

Bu nasıl yapılıyor? Denetim masasından oyuna fps sınırlamayı diyorsanız onu 60'a çektim zaten

Şu videodakilerin birebir aynısını yaptım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nvidia denetim masası>3D ayarlarının yönetilmesi>Program ayarları
Buradan GTA V'i seçip aşağı kısımdan dikey senkronizasyonu açıp deneyin.

Half = 30 FPS'ye sabitler. Gerek yok, yapma.

Yırtılma hakkında fikrim yok.

Bu arada Advanced Graphics ayarlarını açıp Grass Quality'i Normal yaparsan 80 FPS oynayabiliyorsun. 3600 ve 1660 Super var bende. Sende tahminen 70-72 FPS olur.

Televizyonum 60 Hz :( 60 kareden fazlasını ekran kartım izin verse bile göremiyorum. Tek amacım 50'ye düşmeyecek şekilde 60a sabitleyebilmek

Nvidia denetim masası>3D ayarlarının yönetilmesi>Program ayarları
Buradan GTA V'i seçip aşağı kısımdan dikey senkronizasyonu açıp deneyin.

Oyun içi ayar ile aynı sonucu vermez mi? Deniyim ama

Yeni konular

Geri
Yukarı