GTA V ve GTX 760 Kişisel Kalite/Performans Ayarları

Arkadaşlar önce herkese merhaba. Bugün GTA V oyununu en akıcı ve olabilen en yüksek kalitede, hangi ayarlarda oynadığımı sizinle paylaşmak istedim ki siz de yararlanabilesiniz. Öncelikle AA konusunda şüphelerim vardı. 2560*1440 ve MSAA kullanmadan ve 1920*1080 4xMSAA + TXAA aşağı yukarı aynı FPS'de idi. Deneyimlerim sonucu 1080p'de 4xMSAA+TXAA kullanmanın daha hoş göründüğünü düşürdüm. Zaten hareketli bir oyun olduğu için sizi çok fazla etkilemiyor. Olabildiğince optimal ayarlar geliştirmeye çalıştım. En az 40 FPS olmaz üzere ortalama 50-55 FPS'de çalışıyor oyun. Yok illa 60FPS olsun diyorsanız 2xMSAA+TXAA ve High ayarlar gayet iş görür. Ekran kartım MSI Twin Frozer Gaming 2G Gtx 760 2GB ekran kartı. Bazı karşılaştırma fotolarını da bu gönderi altına atmayı planlıyorum fakat sınavlarımdan dolayı vaktim olmuyor. Sadece ayarları buraya koyuyorum. Kendine göre iyi ayarlar bulan arkadaşlar da paylaşırlarsa sevinirim. Önerilere, tavsiyelere açığım. Teşekkürler.

Ct1cY9g.jpg
rnIkFM1.jpg
zFAal9P.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel sonuçlar bunlar. Bende yok oyun ama MSI GTX 960'a sahibim. Heralde daha yüksek performans alırım değil mi?

GTX970 ekran kartı sahibiyim. Ne yaptıysam tutturamadım ayarı. Gece çok güzel, gündüz tırtıklanma var kotu gorunuyor. Onun dışında oyunda ara ara 1-2 saniye donma oluyor. RAM 8 GB, işlemci i5 4590. Sizde de bu donma oluyor mu merak ettim.

GTX970 ekran kartı sahibiyim. Ne yaptıysam tutturamadım ayarı. Gece çok güzel, gündüz tırtıklanma var kotu gorunuyor. Onun dışında oyunda ara ara 1-2 saniye donma oluyor. RAM 8 GB, işlemci i5 4590. Sizde de bu donma oluyor mu merak ettim.
Eğer donmalar çok fazla oluyor ise bir sorun var demektir. Fakat arada bir yapabilir çünkü oyun daha yeni PC platformuna uyarlandı.

@Can D. Eğer takılmalar araba ile hızlı giderken oluyorsa o bende de oluyor. Onun dışında oyun akıcı. Umarım şu takılma sorunlarına ve GTX 970'in performansına bir çözüm bulurlar. :)

İ7 4790k 4 Ghz
Gtx 760 4GB
16 gb ram
ne gibi bi sonuç alabilirim ?
Aynı sonuçlar belki daha stabil olabilir çünkü ekran kartı belleği sınırlarımı aştım. Yer yer fps 46'ya kadar düşüyor siz bu durumlarda 50-52 civarı fps alabilirsiniz. Aşağı yukarı aynı olur.

@Can D. Eğer takılmalar araba ile hızlı giderken oluyorsa o bende de oluyor. Onun dışında oyun akıcı. Umarım şu takılma sorunlarına ve GTX 970'in performansına bir çözüm bulurlar. :)
Takılma sorunu başta bende de vardı. V-SYNC kapadıktan sonra çözüldü gibi duruyor. 50-70fps arası gezerken v-sync takılmalara sebep oluyor sanırım.
MSAA'yı 4x , 1440p'de ve TXAA açık bi şekilde oynarsanız çok fazla tırtıklanma olacağını zannetmiyorum.Ayrıca dediğim gibi v-sync kapalı mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı