X550JK GTA 5 Performans Testi - GTX850M

PC oyuncularının son göz ağrı GTA 5'i X550JK'da test ettim. Genel olarak optimizasyonun iyi olduğunu söyleyebilirim. GTX850M ile Very High ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilmek mümkün. 35-70 FPS aralığında stabil sayılabilecek bir performans göz önüne seriliyor. Oyunu problemsiz bir şekilde oynamak için 4GB RAM eklemenizi tavsiye ediyorum. (Videoda görüldüğü üzere 6-7 GB RAM tüketiyor, tabii ki grafik ayarlarını düşürerek bu değer aşağı çekilebilir.)

X550JK Özellikleri; (Sonradan 8 GB RAM ve SSD eklemesi yapılmıştır.)

• Model: Asus X550JK-XO012D
  • İşlemci / CPU: Intel Core İ5 4200H 2.8GHz TB: 3.4GHz
  • Ekran Kartı / GPU: Nvidia GTX850M - 2GB GDDR3
  • Bellek / RAM: 12GB DDR3 1600MHz CL11
  • Depolama / HDD: Samsung 840 EVO 120GB SSD
Diğer oyunlar için: ASUS X550JK Oyun Testleri

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
@Asım Demir Merhaba, bende aynı model almayı düşünüyorum sorularım: 1.SSD DVD yerine takmak garantiyi bozuyor mu?
2.ek 8GB RAM alıp 12 GB'a yükseltmek gerekli mi sadece oyun için değil gitar kayıtlarımda da kullanmak istiyorum.

Ekleme yerine değiştirme işlemi olduğu için bozuyor. Almışken alabiliyorsanız 8 GB alın.

Asım abi sana birşey sormak istiyorum. Bende de aynı model PC var ve SSD almak istiyorum. Sorum şu; DVD yerini söktükten sonra SSD'nin belli olmaması için ne takabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asım abi sana birşey sormak istiyorum. Bende de aynı model PC var ve SSD almak istiyorum. Sorum şu; DVD yerini söktükten sonra SSD'nin belli olmaması için ne takabilirim?
DVD sürücüsünün kapağı HDD aparatına takılıyor. Yani belli olmaz.

Abi şimdi aynı cihazdan iki tane buldum hangisini alsam kararsızım yardımınızı bekliyorum. Özellikleri zaten belli ben ylnızca farklarını yazacağım.

1. Cihaz:
RAM: 12 GB DDR3
Disk Kapasitesi: 500 GB HDD
Garanti: 21 Ay
Fiyat: 1600 TL

2. Cihaz:
RAM: 8 GB DDR3
Disk Kapasitesi: 500 GB HDD + 240 GB SSD
Garanti: 13 Ay
Yanında Hediye: ÇANTA 50 TL'lik + KABLOSUZ MAUSE 50 TL'lik
Fiyat: 1850 TL

Benim fikrim şu yönden yana 1600 TL'lik olanı alıp yanına bir tane de 240 GB SSD almak o zaman fiyatları eşitleniyor ayrıca cihazın diğerinden daha fazla 4 GB RAM'i de var garantisi de fazla. Sizin düşünceleriniz nedir? Nasıl yapmalıyım?

21 Ay garantisi olan cihazı alıp SSD takman bence daha doğru olur ayrıca dediğiniz gibi 4 GB RAM fazla alacak olursanız iyice kontrol edin.

PC oyuncularının son göz ağrı GTA 5'i X550JK'da test ettim. Genel olarak optimizasyonun iyi olduğunu söyleyebilirim. GTX850M ile Very High ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilmek mümkün. 35-70 FPS aralığında stabil sayılabilecek bir performans göz önüne seriliyor. Oyunu problemsiz bir şekilde oynamak için 4GB RAM eklemenizi tavsiye ediyorum. (Videoda görüldüğü üzere 6-7 GB RAM tüketiyor, tabii ki grafik ayarlarını düşürerek bu değer aşağı çekilebilir.)

X550JK Özellikleri; (Sonradan 8 GB RAM ve SSD eklemesi yapılmıştır.)

• Model: Asus X550JK-XO012D
  • İşlemci / CPU: Intel Core İ5 4200H 2.8GHz TB: 3.4GHz
  • Ekran Kartı / GPU: Nvidia GTX850M - 2GB GDDR3
  • Bellek / RAM: 12GB DDR3 1600MHz CL11
  • Depolama / HDD: Samsung 840 EVO 120GB SSD

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu Asus'u hala kullanıyor musunuz? Herhangi bir sıkıntınız var mı, tavsiye eder misiniz? Ayrıca şu linkteki ürüne güvenebilir miyim:

Asus X550jk-xo012 I5-4200h 4gb 500gb 15.6' Vga 2gb Dos 104 - n11.com

İnceleme için çok teşekkürler. Notebook önerisinde de bana en çok bu notebook önerildi ve ilk fırsatta almayı düşünüyorum. Sadece SSD'nin mantığını bilmiyorum. Açıklayabilirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı