GTA VI hikayesi iyi olacak mı?

Ya nostalji yapıyorlardır ya da fakir/muhafazakar ülkelerde yaşıyorlardır. TLOU2 Amerika ve Avrupa'da hem oyuncu hem de editör oylarında tüm oyunları geride bırakıyor.

TLOU Part 2 Her ne kadar basından yüksek puanlar alsada, oyuncu incelemelerinde bayağı düşük böyle bir oyun için.

1711729185826.png

TLOU Part 2 Her ne kadar basından yüksek puanlar alsada, oyuncu incelemelerinde bayağı düşük böyle bir oyun için.

Eki Görüntüle 2153670

Bunların çoğu "Abby erkeğe benziyor, Joel'i harcadılar kuzum" diye triplere giren bir grup öfkeli nerd'ün burayı bombalamasından kaynaklanıyor.

Ben de TLOU1'i daha çok severim ama TLOU2'nin durumu tamamen bir azınlığın sesinin fazla çıkmasından ötürü sanki genelin fikriymiş gibi yansıtılması. Aynı tipler Cyberpunk 2077'i de dünyanın en kötü oyunu ilan ediyordu.

TLOU part 2 her ne kadar basından yüksek puanlar alsada, oyuncu incelemelerinde bayağı düşük böyle bir oyun için.

Eki Görüntüle 2153670

Saçma sapan zekaları olan insanları ciddiye almamak lazım. Abby niye kaslı? Ellie neden lezbiyen? Joel neden gitti gibi tipler bunlar. TLoU Part 2 gibi bir şaheserin 5.8 olan User Score'unu ciddiye almamak lazım. Bu oyunun vuruş hissiyatı vs. hiçbir oyunda yok. Gereksiz linç edildi bu oyun. Naughty Dog daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.

Saçma sapan zekaları olan insanları ciddiye almamak lazım. Abby niye kaslı? Ellie neden lezbiyen? Joel neden gitti gibi tipler bunlar. TLOU part 2 gibi bir şaheserin 5.8 olan user Score'unu ciddiye almamak lazım. Bu oyunun vuruş hissiyatı vs. hiçbir oyunda yok. Gereksiz linç edildi bu oyun. Naughty dog daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.

Neil druckmann olduğu sürece hikayesel anlamda çok bir şey beklemiyorum. Teknik anlamda ise her zaman zirveye oynuyorlar bu da naughty dog ekibinin yeteneği.

TLOU Part 2'nin gereksiz linç edildiğini düşünmüyorum, 1. oyundaki sevilen karakteri, 2. oyunun başlarında işkence ederek öldürürsen o linç'i kabul etmek zorundasın.

Saçma sapan zekaları olan insanları ciddiye almamak lazım. Abby niye kaslı? Ellie neden lezbiyen? Joel neden gitti gibi tipler bunlar. TLoU Part 2 gibi bir şaheserin 5.8 olan User Score'unu ciddiye almamak lazım. Bu oyunun vuruş hissiyatı vs. hiçbir oyunda yok. Gereksiz linç edildi bu oyun. Naughty Dog daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.

Çoğunluğun şikayet ettiği iki kısımda bana olayların sonucu değil de, işleniş kısmının çok klişe ve gerçekçilik hissi bu kadar yoğun bir oyunda gerçeklik dışı senaryoya dahil edilmesi hatalı geldi.
Joel gibi namı duyulmuş ve elleri kirli birisi köy kahvesine girer gibi gerçek adını vermez. Finalde bu denli öfke ve adrenalin salgılayan birisi karşısındakini öldürür. Bunların aksi %1 ihtimaldir. Pekala Joel yine ölüp Abby yaşayabilirdi ama örgüyü düzenlemek yerine kestirmeden gitmişler.

Neil druckmann olduğu sürece hikayesel anlamda çok bir şey beklemiyorum. Teknik anlamda ise her zaman zirveye oynuyorlar bu da naughty dog ekibinin yeteneği.

TLOU part 2'nin gereksiz linç edildiğini düşünmüyorum, 1. oyundaki sevilen karakteri, 2. oyunun başlarında işkence ederek öldürürsen o linç'i kabul etmek zorundasın.

Ben Neil'in yaptığı oyunları severek oynuyorum, adama saygı duyuyorum. Bana göre Last of Us ve Uncharted serisi hikaye konusunda zirvedir. Verdiği kararın kötü sonuçlar doğuracağını biliyordu zaten. Buna rağmen böyle bir karar alması çok cesurcaydı. Ben Joel'in ölmesine çok karşı değilim, 57 yaşına gelmiş ve yaşlandığını hissettiriyordu. Ellie ile oynamak daha güzeldi bence. İlk oyunda dibine kadar sömürdük Joel'i, 2. Oyunda daha ne olabilirdi ki?

İyi olsa bile çoğunluk beğenmeyecek bence Last of Us 1 sevildi 2 sevilmedi Dying Light 1 sevildi 2 sevilmedi CS:GO sevildi CS2 sevilmedi sonra GTA'nın yeni oyunları sevilmedi her ağızdan şu laf çıkar oyun sanki GTA gibi değil o tadı vermedi sarmadı gibisinden veya 10 yıl beklemeye değmedi gibisinden.

Elbette beğenmeyenler olacaktir ama GTA'yı hikaye için oynayan oyuncu sayısı fazla değildir. GTA hiçbir zaman hikaye kasmadi zaten(belki IV hariç).örnek verdiğiniz oyunlar mantıklı gelmedi, onlar 2 serilik oyunlar GTA'nın ise sadece 5 tane ana oyunu var ve hepsi kitlenin büyük çoğunluğunca sevildi.

Ben GTA aşığı biri değilim ama belirli bir standardı var çıkan her oyun döneminin üstünde.

Geri
Yukarı