Çözüldü Gta Vice City'de "S" tuşu takılı kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Deslow

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, GTA Vice City'de araba kullanırken kendi kendine frenliyor elimi "W" tuşundan çektikten sonra. Yani mesela ben aracı kullanıyorum, elimi "W" tuşundan çektiğim anda araç duruyor. "S" tuşuna basmadığım halde oyun saçma saçma aracı durduruyor.

Çözüm
Frame Limiter 10 değil 30'a sabitler FPS'i. Alternatif olarak oyunu harici yazılımlarla 60 FPS'e sabitlersen muhtemelen hiç sorun yaşamadan oynarsın. Şu konu aynen GTA VC için de geçerli.

Dediğimi uygula ki oyununun akıcılığı gitmeden sorunsuz oyna. Zaten sorun yaşama sebebin 200 FPS alman. :D
200 FPS derken yüksek FPS alıyorum anlamında dedim hocam. :D
Reset at PC kardeşim. Aynısı dün bende nostalji yapayım deyip Most Wanted Redux ve Underground 2 Drag oynayayım dedim. Vitesi zor takıyordu, Nitro takılı kalıyordu vs. reset attı düzeldi.
Teşekkürler öneri için.

200 FPS derken yüksek FPS alıyorum anlamında dedim hocam. :D
Anladım anladım. Yakın zamanda Max Payne 1 ve GTA VC bitirdim. Oyunu daha açarken 60'a sabitliyorum ki görevlerde sorun olmasın. Eski Rockstar oyunlarında yüksek FPS alınca görevlerde de sıkıntılar çıkıp oyun bir yerde tıkanabiliyor. Bu sebeple ısrar ettim. :D

Frame limits sadece San Andreas'ta iğrenç bir sorundan ibaretti GTA 3, Vice City onunla alakası yoktur. Eğer video çekecekseniz frame limitte çekin eğer çekmeyecekseniz boşuna 30 FPS oynamayın.

Frame limits sadece San Andreas'ta iğrenç bir sorundan ibaretti GTA 3, Vice City onunla alakası yoktur. Eğer video çekecekseniz frame limitte çekin eğer çekmeyecekseniz boşuna 30 FPS oynamayın.

Neden bilmediğin konuda yargı dağıtmaya çalışıyorsun? Yukarıda attığım konuda Max Payne 1'de yaşadığım sorunun çözümünü anlattım. Frame Limiter ile aynı. GTA VC'de de aynı durum var. Bilmiyorsan yanlış bilgi verme.

Neden bilmediğin konuda yargı dağıtmaya çalışıyorsun? Yukarıda attığım konuda Max Payne 1'de yaşadığım sorunun çözümünü anlattım. Frame limiter ile aynı. GTA Vc'de de aynı durum var. Bilmiyorsan yanlış bilgi verme.

Kardeşim bak ben her işletim sistemini kullandım neredeyse ve Vice City'i hepsine indirdim sırf Windows 7 de çıktı frame hatası onun haricinde yoktur.
İlgilenen herkese tekrardan teşekkürler. <3

Ne demek, biz teşekkür ederiz. :)

Sende sorun olmaması genel bir sorunun olmadığı anlamına mı geliyor? Bu tip sorunlar çok yüksek FPS aldığında çıkıyor. Belli ki sen çok yüksek FPS almamışsın ki sorun yaşamamışsın.

Sende sorun olmaması genel bir sorunun olmadığı anlamına mı geliyor? Bu tip sorunlar çok yüksek FPS aldığında çıkıyor. Belli ki sen çok yüksek FPS almamışsın ki sorun yaşamamışsın.

Hocam 60 FPS sabitledim, tüm sorunlar düzeldi. Araç yavaşlaması vs hepsi düzeldi, çok teşekkür ederim. Ayrımcılık olmaması adına, diğer tüm arkadaşlara da çok teşekkürler... <3

Yeni konular

Geri
Yukarı