Çözüldü GTA Vice City'de "unhandled exception" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single Ram
Asus H410M-K
I3 10100-F
STRIX GTX 1050TI
TOSHIBA 1 TB HDD
WD 240 GB SSD
Meslek
Öğrenci
RAM
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single Ram
Ekran kartı
Strix GTX 1050ti
Anakart
Asus H410M-K
İşlemci
I3 10100-F
Selam dostlar, dün GTA vc indirdim ve bir takım mod yaptım (silentpatch, Cleo, infinite run, widescreenfix, ambientlightningfix, 60fpsframelimiter). Ancak oyun sürekli çökmeye başladı. Özellikle "borderless windowed" modunu "mod loader"'la beraber kurduğumda oyun hiç açılmıyor. Bu haliyle de ara sıra çöküyor. Örneğin az önce 5 6 görev yaptım ve bir anda durup dururken çöktü. Hata "unhandled exception C000005.." hatası. Bununla ilgili çok video izledim ancak hiç sonuç iyi olmadı. Downgrade yaptım, Windows'tan ayar yaptım, ddraw dosyasını indirdim ancak nafile. Çözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba? Bir de ekstra olarak GTA Vc'yi 2023'te güncel bilgisayarlarda oynayabileceğimiz mod paketi gibi bir şey var mıdır? Oyunu değiştiren değil sadece normal oyunun günümüz bilgisayarlarında güzel bir şekilde çalışacak versiyonu.
İyi geceler bu arada herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Doğru söylüyorsun sana yanıt veren arkadaş biraz bilgisiz. Oyuna mod kurmadan oynanmıyor. Korsan oynadığım halde sürekli bir hatayla karşılaşıyorum silentpatch falan kurmama rağmen. Demin oyunun bitmesine 2-3 görev kala save aldım. Oyundan attı tekrar girdiğimde oyun yükleniyorda kalıp unhandled exception hatası verdi ve şu an oyuna giremiyorum. Büyük ihtimalle save dosyam bozuldu yani boşuna oynamış oldum. Durup dururken save dosyası bozulan bir oyuna mod kurmadan nasıl oynayabilirsin. Çözümünü arıyorum bütün şeyleri denedim ama olmuyor.

Maalesef hocam Rockstar düzgün portlayamıyor oyunları. Bunun ceremesini de bizim gibi oyuncular çekiyor. Ne yapsam bilemedim, Steam'den sildim. Korsan deneyeceğim yarın. Oda olmazsa VC defteri benim için kapanmıştır.
Sonunda beni anlayan biri.

Arkadaşlar çözüm oyunu korsan indirmek. Maalesef ki GTA 3, vc, sa Steam'de aşırı sorunlu. Orijinal oynayabilmek için tonla fix modu falan indirmeniz gerekiyor ki bazen (yaşadığım gibi) modlarda fayda etmiyor. Şu an korsan bir şekilde güzelce oynayabiliyorum. Keşke sorunsuz bir şekilde orijinalde oynayabilsek.

Edit: Bazı modlarda bu hataya sebebiyet verebiliyor. Örneğin modloader (bende verdi).
Orijinali bence gayet güzel.
Ek olarak ne istediğinizi bilmiyorum ama revc var. İstediğiniz şeyler vardır belki.

Hocam anlamamışsınız galiba şöyle izah edeyim, ben oyunun orijinalini hatasız oynamak istiyorum zaten. Grafik mod vs olmasın istiyorum fakat oyunu böylede oynayamıyorum ki. Sürekli çöküyor FPS problemleri vs. var. Onları düzelten bir paket gibi bir şey var mı onu soruyorum. Bir de "unhandled exception" hatası nasıl çözülür bunu soruyordum.

Tüm modları vb. kaldırın. Oyunu Steam ve sonrasında dosyalarından silin. Tekrar kurun ve sadece Silent Patch yükleyin. Ayrıca bağlantıda bazı sorunlar için çözümler var. Onları da uygulayın ve harici mod kurmayın.

Oyunu FPS sabit oynayın. Bazı bölümlerde oyun 30 FPS üstü çalışınca saçmalıyor. Bunun için oyunda FPS 30 kitleyen ayar var. Bu FPS kaynaklı sorunları çözen bir mod yok. Sadece bazı durumları iyileştiriyorlar.

Ben oyunu 60 FPS sabit oynadığımda yaşanan 30 FPS sorunlarını da hiç yaşamadım. Sadece GTA: SA yüzme sorunu yaşanıyordu.

Eski oyunlarda bir sorun yaşayınca ilk olarak PC Gaming Wiki'ye göz atın. Modlamanın her zaman sorunları oluyor. Bir yerde hata yaptığınızdan veya uyumsuz bir mod çakışması var. Modlamaya çok açık olmayan oyunlarda sadece hata düzeltme modları kullanmanızı öneririm.

Tüm modları vb. kaldırın. Oyunu Steam ve sonrasında dosyalarından silin. Tekrar kurun ve sadece silent patch yükleyin. Ayrıca bağlantıda bazı sorunlar için çözümler var. Onları da uygulayın ve harici mod kurmayın.

Oyunu FPS sabit oynayın. Bazı bölümlerde oyun 30 FPS üstü çalışınca saçmalıyor. Bunun için oyunda FPS 30 kitleyen ayar var.

Eski oyunlarda bir sorun yaşayınca ilk olarak PC Gaming Wiki'ye göz atın. Modlamanın her zaman sorunları oluyor. Bir yerde hata yaptığınızdan veya uyumsuz bir mod çakışması var.

Hocam FPS'i 60 yapan bir mod var onu da kursak olmaz mı? Gözüm 60'a alışmış, 30'a geçince çok kötü geliyor.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Doğru söylüyorsun sana yanıt veren arkadaş biraz bilgisiz. Oyuna mod kurmadan oynanmıyor. Korsan oynadığım halde sürekli bir hatayla karşılaşıyorum silentpatch falan kurmama rağmen. Demin oyunun bitmesine 2-3 görev kala save aldım. Oyundan attı tekrar girdiğimde oyun yükleniyorda kalıp unhandled exception hatası verdi ve şu an oyuna giremiyorum. Büyük ihtimalle save dosyam bozuldu yani boşuna oynamış oldum. Durup dururken save dosyası bozulan bir oyuna mod kurmadan nasıl oynayabilirsin. Çözümünü arıyorum bütün şeyleri denedim ama olmuyor.

Maalesef hocam Rockstar düzgün portlayamıyor oyunları. Bunun ceremesini de bizim gibi oyuncular çekiyor. Ne yapsam bilemedim, Steam'den sildim. Korsan deneyeceğim yarın. Oda olmazsa VC defteri benim için kapanmıştır.
Sonunda beni anlayan biri.

Arkadaşlar çözüm oyunu korsan indirmek. Maalesef ki GTA 3, vc, sa Steam'de aşırı sorunlu. Orijinal oynayabilmek için tonla fix modu falan indirmeniz gerekiyor ki bazen (yaşadığım gibi) modlarda fayda etmiyor. Şu an korsan bir şekilde güzelce oynayabiliyorum. Keşke sorunsuz bir şekilde orijinalde oynayabilsek.

Edit: Bazı modlarda bu hataya sebebiyet verebiliyor. Örneğin modloader (bende verdi).

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı