GTA V'te kaplamaların geç yüklenmesi

Yer
Eagle Mars Colony
Nedeni sizce ne olabilir? Arada sırada kaplamaların yüksek olduğu yerlerde (örneğin şehir içinde) bu sorun oluyor. Ortalama 35 FPS alıyorum. Sorun tüm sistemin yetersizliği mi? HDD'nin 5400Rpm olmasından kaynaklanır mı?
  • CPU: A12-9720P 2.8 GHz
  • RAM: 8GB DDR4
  • GPU: 4GB GDDR5 Radeon 530

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 1 aylık HDD ama 5400Rpm. SSD'de yer açabilirsem oraya atıp deneyeceğim. Ya HDD ya da işlemciden şüphelenmiştim bende
Eğer HDD yeni ise o zaman işlemci darboğaz yapıyor olabilir. Çünkü GTA V gerçekten çok fena işlemci sömürüyor. Benim sürekli %100'de oluyor. Aranma seviyesi artınca birden FPS düşüşü de oluyor. Ben SSD'ye aktarıp oynadım. Ancak sorun düzelmemişti. 5400 RPM yavaş ama ancak bir oyunun kaplamasını geç yükleyecek kadar yavaş değildir. Benim kendi sorunum; laptop olduğu için işlemci aşırı ısınıp çalışma saatini düşürüp darboğaz yaratıyor. Bu tarz problem yaşayan arkadaşlar AIDA64 ile stability test yapın. Orada darboğaz yapıp yapmadığını gösteriyor. Darboğaz yapmıyor ise sorun HDD'den kaynaklı olabilir.

Oyunu başlattığında Görev Yöneticisi>Ayrıntılar sekmesinden önceliğini gerçek zamanda olarak yükselt.
Dediğini yaptım, sorun tamamen düzeldi ama başka yerden patlak verdi. Ping varmış gibi klavye tuşlarını birkaç saniye geç algılıyor. Ama kaplamalar çok hızlı yüklendi.
Eğer HDD yeni ise o zaman işlemci darboğaz yapıyor olabilir. Çünkü GTA V gerçekten çok fena işlemci sömürüyor. Benim sürekli %100'de oluyor. Aranma seviyesi artınca birden FPS düşüşü de oluyor. Ben SSD'ye aktarıp oynadım. Ancak sorun düzelmemişti. 5400 RPM yavaş ama ancak bir oyunun kaplamasını geç yükleyecek kadar yavaş değildir. Benim kendi sorunum; laptop olduğu için işlemci aşırı ısınıp çalışma saatini düşürüp darboğaz yaratıyor. Bu tarz problem yaşayan arkadaşlar AIDA64 ile stability test yapın. Orada darboğaz yapıp yapmadığını gösteriyor. Darboğaz yapmıyor ise sorun HDD'den kaynaklı olabilir.
Bende şimdi işlemciden yana sıkıntı olduğunu düşündüm. Dediğin gibi her ne kadar 5400Rpm olsa da bu kadar kötü performans sergilememesi gerekiyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı