GTA 5 takılma ve kaplamaların geç yüklenmesi sorunu

mete48

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1060 6 GB ekran kartını kullanıyorum. GTA 5 oynarken kaplamalar geç yükleniyor, oyun ara ara kasıyor ve akıcı oynanmıyor çözümünü bilen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin nedir ? Darboğaz var gibime geldi.
intel core i5 7400 3.00ghz
Darboğaz var olabilir. Sisteminizi belirtirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
intel core i5 7400 3.00ghz , 8gb ram
Arkadaşlar GTX 1060 6 GB ekran kartını kullanıyorum. GTA 5 oynarken kaplamalar geç yükleniyor, oyun ara ara kasıyor ve akıcı oynanmıyor çözümünü bilen var mıdır?
intel core i5 7400 3.00ghz 8GB ram vardır

Son düzenleme:
Aynı sorunu 1050Ti ve i7 7700HQ ile yaşıyorum. Kaplamalar geç yükleniyor çözümü için Rockstar games'te ticket attım bana birkaç çözüm yolu sundular ama hiçbir işe yaramadı. Söyledikleri şey oyunun bütünlüğünü kontrol edip launcher'ı son sürümü ile güncellemekti. Bende bu forumda bir arkadaşın desteği ile disk birleştirme uygulamasını buldum. Şimdi deneyip göreceğim olanları. Eğer çözüm olursa buraya yazacağım.

Aynı sorunu 1050Ti ve i7 7700HQ ile yaşıyorum. Kaplamalar geç yükleniyor çözümü için Rockstar games'te ticket attım bana birkaç çözüm yolu sundular ama hiçbir işe yaramadı. Söyledikleri şey oyunun bütünlüğünü kontrol edip launcher'ı son sürümü ile güncellemekti. Bende bu forumda bir arkadaşın desteği ile disk birleştirme uygulamasını buldum. Şimdi deneyip göreceğim olanları. Eğer çözüm olursa buraya yazacağım.
Oyunu yaklaşık olarak 2200 saat oynamış bulunmaktayım. Oyunda maalesef ki Gunrunning Update'den sonra bir klasik oldu. PS4 ve Xbox One'da durumlar daha da beter halde. Bu sorunun iki ana odağı var "CPU Yetersizliği" ve "HDD/SSD Yetersizliği" (Misal Sata3 standartına sahip bir SSD'yi Sata2 standartında çalıştırmak). Şu anda oynadığınız ayarları iletirseniz daha fazla yardımcı olabilirim. Öncelikle;
"Graphics" sekmesi altında:
- "MSAA": Kesinlikle kapalı olmalı, çünkü 1060 ve 1050 Ti'da maalesef ki özellikle Online'da çok fazla "fps drop"a sebep açabiliyor.
- "Reflection MSAA": Yine kesinlikle kapalı olmalı, çünkü cidden gözle görülür bir fark hissettirmiyor.
- "Grass Quality": "Normal"da kalmalı, maalesef ki oyunun optimizasyonu sırasında R* bu ayarı gözden kaçırmış. Hem Online'da hem de Story Mode'da çok gereksiz yere can sıkan bir optimizasyonu var.
"Advanced Graphics" sekmesi altında:
- "Long Shadows"
- "High Detail Streaming While Flying" ayarları haricinde herhangi bir ekstra ayarı açmanızı önermem. Mümkünse hepsi kapalı olmalı.
Ayrıca, mümkünse "Settings" > "Graphics" başlığı altına geldikten sonra "Run Benchmark Test" [TAB] işlemini yapıp, Belgelerim klasöründe "Rockstar Games\GTA V\Benchmarks" yolunda oluşacak olan dosyaları atabilirseniz duruma göre bir değerlendirme yapabilirim.
Ama her şeyden önce oyunu mümkünse bir SSD'de çalıştırmayı deneyin derim...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı