GTA V'te kaplamaların geç yüklenmesi

Yer
Eagle Mars Colony
Nedeni sizce ne olabilir? Arada sırada kaplamaların yüksek olduğu yerlerde (örneğin şehir içinde) bu sorun oluyor. Ortalama 35 FPS alıyorum. Sorun tüm sistemin yetersizliği mi? HDD'nin 5400Rpm olmasından kaynaklanır mı?
  • CPU: A12-9720P 2.8 GHz
  • RAM: 8GB DDR4
  • GPU: 4GB GDDR5 Radeon 530

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende şimdi işlemciden yana sıkıntı olduğunu düşündüm. Dediğin gibi her ne kadar 5400Rpm olsa da bu kadar kötü performans sergilememesi gerekiyordu.
Aynen öyle. AIDA64 sistem stability test yapar mısın? On veya on beş dakika yeterli. Ekran görüntüsünü at burada değerlendirelim.

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    44,5 KB · Görüntüleme: 61
Temperature kısmından bottleneck yazan kırmızı çizgiler ne kadar darboğaz olduğunu da gösterir. Benim anladığım kadarıyla sıcaklıktan dolayı işlemci çalışma saatini düşürmüş. Bende de aynı problem var. Bir senedir termal macun yenilemesi yapmadığımdan dolayı yaşıyorum bu durumu :) Laptop yeni değilse termal macun yenilemen gerekiyor. Aksi takdirde işlemci sürekli çalışma saatini düşürüp kaplamaları ve paketleri geç yükleyecek.

Temperature kısmından bottleneck yazan kırmızı çizgiler ne kadar darboğaz olduğunu da gösterir. Benim anladığım kadarıyla sıcaklıktan dolayı işlemci çalışma saatini düşürmüş. Bende de aynı problem var. Bir senedir termal macun yenilemesi yapmadığımdan dolayı yaşıyorum bu durumu :) Laptop yeni değilse termal macun yenilemen gerekiyor. Aksi takdirde işlemci sürekli çalışma saatini düşürüp kaplamaları ve paketleri geç yükleyecek.
Bilgisayarı alalı dün 1 ayını doldurdu ama yinede macun yenilemesi yapabilirim. Fandan yana sıkıntı olabilir mi, yetersizlik durumu gibi.

Bilgisayarı alalı dün 1 ayını doldurdu ama yinede macun yenilemesi yapabilirim. Fandan yana sıkıntı olabilir mi, yetersizlik durumu gibi.
Anladım. O zaman soğutma yetersizdir. Ayarları düşüp oynamalısın. Termal macunluk bir durum olmaz. Çünkü yenidir. Ama çok kaliteli bir macun kullanırsan fark olur. Cooler Master Gel Pro mesela çok iyidir. O baya farkettirir. Ama işlemciyi rahatlatacak seviyede bir iyileştirme yaratabilir mi onu bilmiyorum.

Anladım. O zaman soğutma yetersizdir. Ayarları düşüp oynamalısın. Termal macunluk bir durum olmaz. Çünkü yenidir. Ama çok kaliteli bir macun kullanırsan fark olur. Cooler Master Gel Pro mesela çok iyidir. O baya farkettirir. Ama işlemciyi rahatlatacak seviyede bir iyileştirme yaratabilir mi onu bilmiyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler hocam en uygun zamanda deneyeceğim.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama.

Uzun süre GTA V'i oynadıktan sonra silmiştim. 6 ay sonra bugün yeniden yükledim ve aynı şekilde kaplamaların çok geç yüklenmesi sorununa sahibim. İnternetten araştırıyorum , bakıyorum ama sorun çözümü yok. 7200RPM'li HDD'de oyun. Daha önce de buradaydı ve bu sorun yoktu. Ama bugün yeniden yüklememle ortaya çıktı bu sorun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı