GTS 250 ve Q8300 sistem açılmıyor

Nazımilgin

Centipat
Arkadaşlar ekran kartı sapa sağlam çalışıyordu. Sabah açtım termal macununu yenileyeyim dedim güzelce halledip ekran kartını yerine koydum sonradan ise Power tuşuna bastığımda bilgisayardaki tüm fanlar 1 sn dönüp hemen durdu ve kapandı. Sürekli aynı şeyi yapıyor sonra ekran kartını söküp öyle çalıştırayım dedim oldu hiç kapanmadan. Tüm bileşenler çalışıyor sonradan farklı bir şey deneyeyim dedim PC çalışırken ekran kartının güç pinini aniden taktım. PC tekrardan hemen kapandı. Ekran kartımda bir arıza olacağını düşünmüyorum.
NVIDIA GTS 250 eco.
Intel Core 2 Quad Q8300 2.50/4m/1333.
4 GB 800 MHz RAM.
300 Watt PSU.
Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i çıkart ucunu sil geri tak olmazsa diğer slota tak.
BIOS pilini 10 saniye çıkart sonra geri tak çalıştır.
PSU'nuz yetersiz gibi. Eğer PC'yi açabilirseniz voltaj değerlerini kontrol etmeyi unutmayın.
Ekran kartının termal macununu yenilerken herhangi bir sıvı ile temasından ufak bir hasar almadığından ve varsa fan kablosunun doğru şekilde takıldığından emin olun.

Kullandıgınız ekran karttı milattan kalma sorun ekran kartındadır.
İslemcinizde kotu.

Gerçekten çok zekice bir çözüm, tebrik ederim.

Kartın siyah yerlerini siyah faber silgi ile sil, kartı tekrar takacakken PC'nin fişini çek ve başlat düğmesine bas içeride kalan enerji boşalsın sonra kartı geri tak.

Kullandıgınız ekran karttı milattan kalma sorun ekran kartındadır.
İslemcinizde kotu.
Tamir etmek yerine yenisini almak varsa bu forumun amacı ne peki? Tamir etmek ülkeden döviz kurtarır. Buzdolabın bozulunca yenisini mi alırsın yoksa teknik servise mi götürürsün?

Büyük ihtimalle eliniz yanlışlıkla bir yere değdi ve kısa devre oldu diye düşünüyorum. Kısa devre olaylarında genelde böyle oluyor. Fanlar dönüp ardından hemen kapanıyor. Onboard grafik varsa ekran kartını çıkartıp anakarttan deneyin. Sorun ekran kartındaysa açılacaktır.

Geçen gün bende böyle bir hata ile karşılaşmıştım bütün sistemi söktüm. Kasayı boşalttım geri topladım sorun düzelmişti. Senin bu sorunla karşılaşmanın nedeni parçayı sökmden önce sistemdeki gücü boşaltmaman, böyle durumlarda kasa açılmadan önce statik elektriğe dikkat edilmeli ve kasanın içindeki güç boşaltılmalıdır yoksa kısadevre ya da sigorta atma arızaları olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı