GTX 1000 Serisi Ekran Kartları Neden Stoklarda Yok?

Bunlar sanırım. 4 tane model var. O değilde 275W nedir ya? Trafo mu çalıştırıyoruz. Saçma sapan iş yapıyorlar yine. 275W ise direk 1070 alırım.
Adsız.png

HBM belleklere geçiş, tflops değerindeki artış. Gerçekten güçlü gelecek fakat pahalı gelecek. Adamlar Rx 4 ve5 serisini bitirmek istemezler. Bundan dolayı bence en düşük 1500tl olabilir. Rx580'in tam üzerinde bir kart olabilir. 275watt biraz yüksek fakat W/performansı iyi olan bir kart gelirse harcadığı Watt kadar yüksek performans verirse sıkıntı edecek bir şey yok.

Şu etherium denen yeni birim yüzünden galiba. Forumdakiler toplanıp bir ekran kartı firması felan mı açsak acaba ? Stoklarıda bol tutarız. İyi para var diyolar bu işte.:D
Geçen sahibinden de ilanları dolaşırken rastladım adam açıklama kısmına yazmış aylık 15-20 bin lira kazancı var diye ama nereden baksan 20 tane sistem vardı.

@Silinen üye 275 Watt güç tüketimi olacak ise eyvah eyvah. Güç kaynaklarını ağlatır o ekran kartları.

HBM belleklere geçiş, tflops değerindeki artış. Gerçekten güçlü gelecek fakat pahalı gelecek. Adamlar Rx 4 ve5 serisini bitirmek istemezler. Bundan dolayı bence en düşük 1500tl olabilir. Rx580'in tam üzerinde bir kart olabilir. 275watt biraz yüksek fakat W/performansı iyi olan bir kart gelirse harcadığı Watt kadar yüksek performans verirse sıkıntı edecek bir şey yok.
Ben 1800 liradan aşağı geleceğini düşünmüyorum. HBM zaten maliyeti yüksek pahalı bir bellek teknolojisi. 1500 liradan piyasaya sunacaklarını hiç zannetmiyorum.

Son düzenleme:
@William Blazko 1070'in muadili 200W'ı geçerse tercih etmem şahsen. Gerçi RX 580 bile 185W iken çok kolay bir şekilde 200 üstüne çıkar. :)
Benzer bir duruma örnek vermek gerekir ise Donanım Haberde bahsetmişlerdi mesela orta segmentte GTX 970 'in rakibi R9 390 , GTX 970 den daha performanslı ve +4GB Vram 'e sahip olduğu halde GTX 970 'ler çok daha fazla tercih edilmişti zamanında. Bunun en önemli faktörü de güç tüketimi imiş. (R9 390 275 Watt-GTX 970 150 Watt)
Yani güç tüketimi ekran kartı seçiminde yabana atılmayacak , önemli bir faktör olarak gösterilebilir.

Son düzenleme:
En taban fiyatta mini İTX bir kart 1500tl olabilir tabii ben de en düşük diyorum.
Watt/performans çok önemli. Eğer watt kadar yüksek bir performansa sahip olursa kart neden Rx 4 ve 5 serisi kadar satılmasın?

En taban fiyatta mini İTX bir kart 1500tl olabilir tabii ben de en düşük diyorum.
Watt/performans çok önemli. Eğer watt kadar yüksek bir performansa sahip olursa kart neden Rx 4 ve 5 serisi kadar satılmasın?
Satılır satılmasına da zaten bu gelecek kartların devrim niteliğinde olması bekleniyor ama rakibi Nvdia üst segmentte uzun yıllardır lider orta segmentteki pazara AMD hakim zaten , bu nedenle üst segmenti de kaptırmaz Nvdia kolay kolay.

Ayrıca 275 Watt güç tüketimi çok fazla. Watt başına performans oranını dengeleyebileceklerini zannetmiyorum.

1080Ti 250 Watt TDP değerine sahip AMD nin 1080Ti a rakip bir kart sunabileceğini de zannetmiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı