GTX 1050 2 GB BF1 Ani takılmalar

SameTEX

Hectopat
Daha fazla  
Ben bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce aldım. Ve aldığımdan bu yana aslında farkında olmadığım ama hep olan bir sıkıntım var. 4 GB RAM'e sahibim ve minimum sistem gereksinimleri 8 GB olan hiçbir oyunu yani ağır oyunları bilgisayarım oynatmıyor. Ama sadece problem RAM'de değil. Ekran kartım oyunda (Battlefield 1) %0, %30, nadiren %50 seviyelerine in çık yapması sonucunda oyunda aşırı bir drop 0,5,10 FPS değerlerini gördüğüm oluyor bazen. Sizce bu sorun neyden kaynaklı olabilir?

Sistem Özelliklerim:
MSI H110M PRO-D Intel H110 2133MHz DDR4
Intel Boxed Pentium G4560
Galax GTX1050 2 GB Exoc 128Bit
Kingston DDR4 4 GB 2400MHz HyperX Fury Black
Seagate Barracuda 500GB 3.5 7200RPM 32MB SATA 3.0
TX K3S 400W PSU Bilgisayar Kasası

11.PNG
22.PNG
33.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sistemin biraz yetersiz kalmış. Ram eklesen bile ekran kartın o oyunun MP kısmı için biraz yetersiz. O yazan sistem gereksinimlerine bakma. 1050 ti olan arkadaşım var oda aynı problemden mustarip. Dediğim gibi ayarları en düşüğe çekip RAM ve SSD takviyesi yaparsan bi nebze de olsa sistemin rahatlar. Lakin FPS dropları olur da öyle çok hissettirmez. Anlık iner ve çıkar bazı sahnelerde.

Dostum sistemin biraz yetersiz kalmış. Ram eklesen bile ekran kartın o oyunun MP kısmı için biraz yetersiz. O yazan sistem gereksinimlerine bakma. 1050 ti olan arkadaşım var oda aynı problemden mustarip. Dediğim gibi ayarları en düşüğe çekip RAM ve SSD takviyesi yaparsan bi nebze de olsa sistemin rahatlar. Lakin FPS dropları olur da öyle çok hissettirmez. Anlık iner ve çıkar bazı sahnelerde.
Fortnite da aynı sonucu alıyorum. Değerleri verdim zaten sizce normal mi yani donanımsal bir sıkıntım var mıdır ? Ve Fortniteda özellikle yere atladıkdan yaklaşık 4,5 dk sonra harita yükleniyor bunun nedeni nedir ? Monitörümde eski 10 yıllık felan 1440x900 çözünürlüğü ekran kartı ile ekran arasında uyumsuzluk olabilir mi vga ile bağlı dönüştürücü sayesinde kullanıyorum.

Kimse söylememiş, RAM kaynaklıdır büyük ihtimalle :)
Söylememiş miyim ? Yukarıda mesajımı okursan anlarsın dostum. Oyunlar gücelleniyor artık. 8GB ram bile yetersiz kalıcak yakın zamanda. 4 GB Ram devri kapandı dostum.

Söylememiş miyim ? Yukarıda mesajımı okursan anlarsın dostum. Oyunlar gücelleniyor artık. 8GB ram bile yetersiz kalıcak yakın zamanda. 4 GB Ram devri kapandı dostum.
peki ramin ekran kartının performansını kısıtlaması garip değil mi ? ekran kartım %0 %30 %50 değerlerini geçmiyor eğer sebebi ram ise aynı markanın aynı modelinin 8 gb'lık ürününü alacağım. ayrıca sıcaklığının oyun içinde daha 35 dereceyi geçtiğini görmedim ekran kartının

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı