GTX 1050 4 GB sistem kasıyor

jesteriy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhabalar, bugün Letgo üzerinden 6850 TL'ye laptop aldım. Ürün özellikleri şunlar: GTX 1050 4 GB, 16 GB RAM, i5 8300H, 500 GB SSD, 1 TB HDD
Eve geldim internette gezindim, film izledim vs hiçbir sorun yaşamadım. Ancak sonrasında League of Legends oyununa girdiğimde orta ayarda 30-60 FPS arasında gidip geliyor ilk düşündüğüm bilgisayar harici ekran kartını kullanmıyor ancak biraz incelediğimde kullandığını ve çok güç harcamadığını görüyorum.%99 kullanmalık bir durumda söz konusu değil ve herhangi bir oyuna girdiğimde aşırı derecede fanlar sesli çalışıyor. Rahatsız edecek düzeyde ve sonradan fark ettim, laptopun bir kısmında bir leke gibi bir şey var silmeye çalıştım, silinmiyor. Bu durumu satıcıya bildirdim ancak kendisi laptopun masaüstüne göre daha performans vereceğini ve normal sorunsuz olduğunu söyledi. Para iademi istediğimde aldın, sen de Letgo'dan sat dedi. Ben test etmeden almıştım, her şey mükemmel gözüküyordu. Kendisi 40 yaşından büyük ve 11 değerlendirmesi olup 5 yıldızdı. Hepsi çok düzgün konuştu, güvendim eve geldiğimde bu durumla karşılaştım. Sizce ne yapmalıyım? Bir de bu sorun neden kaynaklı olabilir? Fan çok sesli çalışıyor, bilgisayara bakım yapılırsa termal macunu değişikliği, fanların yağlanması gibi şeyler yapılırsa sorunun çözüleceğine inanıyorum. Fikriniz nedir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bellek kullanımına baktın mı, 4GB'lık bellek arkada tarayıcı vs. açıkken oyun oynarken sistemi yorabilir. Bir GPU-CPU sıcaklık ölçer indirip oynarken sıcaklık değerlerine de bir bak, sorunun hangisinden kaynaklı olduğunu görmek için. Kulaklarını bilgisayara dayayıp hangi fanın daha güçlü çalışıp çalışmadığına - veyahut eşit çalışıp çalışmadıklarını kontrol et. Fakat uzaktan bakıldığında sanıyorum iç temizlik ve özellikle 4GB RAM bilgisayarı yoruyordur. Boş slot varsa ve imkan varsa RAM takviyesi yapmanı öneririm. Umarım sorunun çözülür.

Dostum bellek kullanımına baktın mı, 4 GB'lık bellek arkada tarayıcı vs. açıkken oyun oynarken sistemi yorabilir. Bir GPU-CPU sıcaklık ölçer indirip oynarken sıcaklık değerlerine de bir bak, sorunun hangisinden kaynaklı olduğunu görmek için. Kulaklarını bilgisayara dayayıp hangi fanın daha güçlü çalışıp çalışmadığına - veyahut eşit çalışıp çalışmadıklarını kontrol et. Fakat uzaktan bakıldığında sanıyorum iç temizlik ve özellikle 4 GB RAM bilgisayarı yoruyordur. Boş slot varsa ve imkan varsa RAM takviyesi yapmanı öneririm. Umarım sorunun çözülür.

4 GB ekran kartın da 16 GB RAM var ben sıcaklıklarla ilgili olduğunu termal macun bakım yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Merhabalar, bugün Letgo üzerinden 6850 TL'ye laptop aldım. Ürün özellikleri şunlar: GTX 1050 4 GB, 16 GB RAM, i5 8300H, 500 GB SSD, 1 TB HDD
Eve geldim internette gezindim, film izledim vs hiçbir sorun yaşamadım. Ancak sonrasında League of Legends oyununa girdiğimde orta ayarda 30-60 FPS arasında gidip geliyor ilk düşündüğüm bilgisayar harici ekran kartını kullanmıyor ancak biraz incelediğimde kullandığını ve çok güç harcamadığını görüyorum.%99 kullanmalık bir durumda söz konusu değil ve herhangi bir oyuna girdiğimde aşırı derecede fanlar sesli çalışıyor. Rahatsız edecek düzeyde ve sonradan fark ettim, laptopun bir kısmında bir leke gibi bir şey var silmeye çalıştım, silinmiyor. Bu durumu satıcıya bildirdim ancak kendisi laptopun masaüstüne göre daha performans vereceğini ve normal sorunsuz olduğunu söyledi. Para iademi istediğimde aldın, sen de Letgo'dan sat dedi. Ben test etmeden almıştım, her şey mükemmel gözüküyordu. Kendisi 40 yaşından büyük ve 11 değerlendirmesi olup 5 yıldızdı. Hepsi çok düzgün konuştu, güvendim eve geldiğimde bu durumla karşılaştım. Sizce ne yapmalıyım? Bir de bu sorun neden kaynaklı olabilir? Fan çok sesli çalışıyor, bilgisayara bakım yapılırsa termal macunu değişikliği, fanların yağlanması gibi şeyler yapılırsa sorunun çözüleceğine inanıyorum. Fikriniz nedir? Teşekkürler.
Ürünün marka modeli nedir acaba? Bazı marka modellerde yük altında fanlar uçuşa geçebiliyor. Termal macun özelliğini yitirdiyse soğutmak için yüksek rpm ile çalışıyorda olabilir. Bir de fps için Lol’ün tam ekran iyileştirmesini kapatıp tekrar dener misin ? Bütün oyunlarda mı anormal bir fps düşüklüğü var ?

Geri
Yukarı