GTX 1050 - 8 GB RAM sisteme macOS kurulur mu?

buraji

Decapat
Daha fazla  
Bununla alakalı çok fazla konu olsa da ben yine de sormak istedim. Intel Core i5, GTX 1050, 8 GB RAM ve 250 GB alan macOS kurmaya yeter mi? Cihaz dizüstü ve HP.

Not: Herhangi bir sürümü kurabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurabilirsiniz, 250 GB size yetecektir. Bu arada o GTX 730 değil, GT 730. GPU-Z indirip fotoğraf atın, ona göre sürüm önerelim. Bir de sistem tam özelliklerini yazın da hangi configi seçeceğinizi, neler yapacağınızı da söyleyelim.

Düzenleme: PC'yi masaüstü sandım, laptop olduğunu gördüm şimdi. Bu durumda GT 730'u kullanamazsınız. İşlemcideki iGPU'yu kullanacaksınız. Yani GPU-Z ile fotoğraf atmanıza gerek yok. İşlemci modeli belirtin, AIDA64 ile Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerini öğrenin.

Özür dilerim siz söyleyince fark ettim GT olacakmış ama GT değilmiş zaten kart bilgisayar eski olduğundan unutmuşum bakınca gördüm 1050 imiş tekrar özür dilerim.

Kurabilirsiniz, 250 GB size yetecektir. Bu arada o GTX 730 değil, GT 730. GPU-Z indirip fotoğraf atın, ona göre sürüm önerelim. Bir de sistem tam özelliklerini yazın da hangi Config'i seçeceğinizi, neler yapacağınızı da söyleyelim.

Düzenleme: PC'yi masaüstü sandım, laptop olduğunu gördüm şimdi. Bu durumda GT 730'u kullanamazsınız. İşlemcideki IGPU'yu kullanacaksınız. Yani GPU-Z ile fotoğraf atmanıza gerek yok. İşlemci modeli belirtin, AIDA64 ile Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerini öğrenin.

Pardon benim aklımda 730 sayısı kalmış uzun süredir bakmadığımdan 1050 imiş ona göre söylerseniz sevinirim.

Bununla alakalı çok fazla konu olsa da ben yine de sormak istedim. Intel Core i5, GTX 1050, 8 GB RAM ve 250 GB alan macOS kurmaya yeter mi? Cihaz dizüstü ve HP.

Not: Herhangi bir sürümü kurabilirim.
Başlığı düzenledim. İşlemcinin tam modelini belirtin. GTX 1050 desteklenmediği için "-wegnoegpu" boot argümanı ile devre dışı bırakmanız gerekir. Onun dışında SSD, ethernet ve Wi-Fi modellerinizi AIDA64 ile öğrenip buraya belirtin.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-11_201152210.png
    resim_2022-05-11_201152210.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 11
Pardon benim aklımda 730 sayısı kalmış uzun süredir bakmadığımdan 1050 imiş ona göre söylerseniz sevinirim.
Zaten 1050'yi kullanmayacaksınız, iGPU ile devam edeceksiniz. Bu arada hala işlemci modelini belirtmediniz.
Evet, Wi-Fi kartı uyumsuz. Ethernet uyumlu, ethernet ile devam edebilirsiniz.

Tamamdır, ilk olarak imajı indirin ve zip dosyasının içindeki raw uzantılı dosyayı USB'ye BalenaEtcher ile yazdırın. Yazma işlemi bitince OC EFI diye bir bölüm oluşur, o bölümün içinden EFI/OC'ye girip Coffe Lake H UHD 630 içeren .plist dosyasının adını config.plist olarak değiştirin, uzantılar kapalıysa sadece config. Sonrasında o ayırdığınız 250 GB'lik bölümü herhangi bir biçime biçimlendirin ve kuruluma geçmeyi deneyin. Kuruluma geçince Disk İzlencesine girip bütün aygıtları göstere basın ve o 250 GB'lik bölümü bulup sile basın, APFS olarak biçimlendirip geri dönüp kurmayı deneyin. Başarılı kurulum gerçekleşirse Ethernet ve diğer donanımlar için kextleri ayarlarsınız.

Geri
Yukarı