Çözüldü GTX 1050 FPS Düşmesi Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

t1515

Decapat
GTX 1050 kullanıyorum yaklaşık 5 gündür anlamadığım FPS düşmesi yaşıyorum CS:GO'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Ben sorunumun son gelen 1803 update sonrası oluştuğunu düşünüyorum bu yüzden format atmayı düşünüyorum. Eğer çözüm alabilirsem buradan tekrar belirtirim.
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler. Ben sorunumun son gelen 1803 update sonrası oluştuğunu düşünüyorum bu yüzden format atmayı düşünüyorum. Eğer çözüm alabilirsem buradan tekrar belirtirim.
Windows 10 sıfırlama özelliği ile dosyalarımı saklayarak sıfırladım ve sorunum düzeldi. Muhtemelen son gelen update güncellemesinden kaynaklandı. Öneri sunan herkese teşekkürler.
Bilmiyorum fakat çoğu şeyi denedim. Driverleri silip yüklemek veya format atmak gibi. Hiçbiri işe yaramadı bende.

Windows 10 1709 sürümüne dönmeyi deniyeceğim sonuçları yazarım [emoji3]
İşletim sistemiyle pek bir alakası olacağını zannetmiyorum. Eğer düşük ayarda oynuyorsanız yüksek veya ultra ayarlara çekmeyi denemenizi tavsiye ederim çünkü güçlü bir ekran kartını düşük grafiklerle sınırlandırdığınızda ekran kartı zorlanabilir ve FPS düşmesine sebep olmuş olabilir.

İşlemci için 2017'de çıkmış eski sürücüleri indirmeyi deneyin. Spectra açıklarını yama yapacaz diye işlemcilerin performansını batırdılar.

O kadar yorum var bir kişi bile MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşın dememiş.
Arkadaşa katılıyorum önce MSI Afterburner değerlerini paylaşmalısın. Sonrasında sistem testlerini yapmalısın. Stres testleri dene özellikle HDD varsa. Sonrasında sorun düzelmezse Windows sürümü değiştirmeyi denersiniz. Bide FPS'iniz kaç olduğunu söylerseniz 1050 kullananlarla karşılaştırma yapılır.

MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atın. Değerleri atın.
HDD Tune programı ile error scan yapın. Değerleri atın.
Oyunun 4 çekirdekle çalıştığına emin olun, gerekirse başlatma seçeneklerine -high -threads 4 komutlarını ekleyin.
Bunlar olmazsa DDU programı ile ekran kartı driverlarını silip tekrar kendi sitesinden kurun. Ardından Bios'u güncelleyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı