GTX 1050 FX4100 sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 gb 1333 mhz
Ekran kartı
gtx 1050 2 gb
İşlemci
Amd fx 4100
Sistem özelliklerim;
*İşlemci: AMD FX4100.
*Ekran kartı: GTX 1050.
*8 GB RAM.
Valorant'ta ayarları ne yaparsam yapayım. FPS çok düşüyor. En düşük ayarlarda ve en düşük çözünürlükte denedim. En yüksek ayarlar en yüksek çözünürlük denedim yine aynı FPS alıyorum. FPS aslında idare eder. Sorun olan şey FPS'in aniden 15'e düşmesi. Düşüp çıkıyor kafasına göre. Forza Horizon 4 de 60 FPS alıyorum. Sabit olarak. Ama şu Valorant'ta bir türlü yüksek FPS alamadım. Oyun içerisine kafamı sağa sola çevirirken 15 FPS'ye düşüyor. Böyle iken oyunu oynamak imkansız. Ekran kartından dolayı olmasının imkanı yok. GTA 5 de ayarlar en yüksek, çözünürlük ise 1680-1050 oynamama rağmen 60-70 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda vs FPS'yim tatmin edici seviyede. Genel olarak sorun yaşadığım tek oyun Valorant.

Sistem özelliklerim;
*8 GB RAM.
Valorant'ta ayarları ne yaparsam yapayım. FPS çok düşüyor. En düşük ayarlarda ve en düşük çözünürlükte denedim. En yüksek ayarlar en yüksek çözünürlük denedim yine aynı FPS alıyorum. FPS aslında idare eder. Sorun olan şey FPS'in aniden 15'e düşmesi. Düşüp çıkıyor kafasına göre. Forza Horizon 4 de 60 FPS alıyorum. Sabit olarak. Ama şu Valorant'ta bir türlü yüksek FPS alamadım. Oyun içerisine kafamı sağa sola çevirirken 15 FPS'ye düşüyor. Böyle iken oyunu oynamak imkansız. Ekran kartından dolayı olmasının imkanı yok. GTA 5 de ayarlar en yüksek, çözünürlük ise 1680-1050 oynamama rağmen 60-70 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda vs FPS'yim tatmin edici seviyede. Genel olarak sorun yaşadığım tek oyun Valorant.

İşlemcin darboğaz yapıyor olmalı. Çözünürlük ve grafik ayarlarını yükselterek dene. Valorant işlemciye yüklenen bir oyun. Grafikleri yükseltirsen işlemci yükünü azaltarak performansı dengelemiş olursun. ama yine olmadı demişssin çünkü işlemcin çok güçsüz.

İşlemcin darboğaz yapıyor olmalı. Çözünürlük ve grafik ayarlarını yükselterek dene. Valorant işlemciye yüklenen bir oyun. Grafikleri yükseltirsen işlemci yükünü azaltarak performansı dengelemiş olursun. Ama yine olmadı demişssin çünkü işlemcin çok güçsüz.

Bir arkadaşım var ekran kartı GT740.i7 işlemcisi var. 120 FPS sabit alıyor :).bu tarz oyunlardan nefret ediyorum. Dengeli olması lazım. İşlemci-ekran kartı kullanımı.

Sistem özelliklerim;
*8 GB RAM.

RAM 8 GB az kalıyor ayrıca işlemci darboğaz yapıyor.

Geri
Yukarı