GTX 1050 GTA 5 ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

ErdemSz

Hectopat
Daha fazla  
  • FX 6100 6 çekirdek 3.3 GHz işlemci.
  • GTX 1050 2 GB ekran kartı.
  • 8 GB RAM.

Arkadaşlar işlemci kullanımım oyun içi normalde 60-75 arası ama bu anda %100 oluyor ve FPS 15 oluyor. Bunun çözümü nedir? Çok can sıkmaya başladı. Sadece GTA'da oluyor. İşlemci Valorant'ta %30-70 çalışıyor.

Hem CPU yetersizliği hem RAM yetersizliğinden dolayı FPS düşüşleri normal. Ek olarak grafikleri arttırsanız bile bu sefer VRAM darboğazı yaşayacaksınız bu sefer o sebepten FPS düşüşü yaşayacaksınız. HDD üzerinde ise oyun buda etkiliyor.

• 8 GB RAM.

Arkadaşlar işlemci kullanımım oyun içi normalde 60-75 arası ama bu anda %100 oluyor ve FPS 15 oluyor. Bunun çözümü nedir? Çok can sıkmaya başladı. Sadece GTA'da oluyor. İşlemci Valorant'ta %30-70 çalışıyor.

Benzer sistemimz varmış bu tür problemleri ben de yaşıyordum İşlemcimi ve RAM'i yükselttim 60 70 FPS artışı oldu. Takılmalar ve ani FPS düşüşleri tamamen yok oldu.

• 8 GB RAM.

Moralini bozmana gerek yok kankam. Ram yetersizliğinden derece yüksekliği bile görmen normal. Benim de ramim 8 GB. Ekran kartlık bir problem yoktur sadece Gta 5 diyorsan.

Moralini bozmana gerek yok kankam. Ram yetersizliğinden derece yüksekliği bile görmen normal. Benim de ramim 8 GB. Ekran kartlık bir problem yoktur sadece Gta 5 diyorsan.
8GB ram GTA V için yeterli olmalı, sıkıntı işlemciden dolayı gibi geldi bana. Zira işlemci karşılaştırma yapılsa 2200G'nin bile çok gerisinde kalacak bir işlemci. Darboğaz mevcut sistemde.

8 GB RAM GTA V için yeterli olmalı, sıkıntı işlemciden dolayı gibi geldi bana. Zira işlemci karşılaştırma yapılsa 2200G'nin bile çok gerisinde kalacak bir işlemci. Darboğaz mevcut sistemde.

Normal bir oyunda işlemci çok rahat besliyor dediğim gibi işlemci normal kullanırken 10 saniyeliğine %100 yapıp tekrar %60-70 normal değerlerine dönüyor.
Moralini bozmana gerek yok kankam. RAM yetersizliğinden derece yüksekliği bile görmen normal. Benim de RAM'im 8 GB. Ekran kartlık bir problem yoktur sadece GTA 5 diyorsan.

RAM'den kaynaklı değil
Normal bir oyunda işlemci çok rahat besliyor dediğim gibi işlemci GTA 5 de normal kullanırken 10 saniyeliğine %100 yapıp tekrar %60-70 normal değerlerine dönüyor.

Normal bir oyunda işlemci çok rahat besliyor dediğim gibi işlemci normal kullanırken 10 saniyeliğine %100 yapıp tekrar %60-70 normal değerlerine dönüyor.
O halde bahsettiğin diğer oyunların sistem gereksinimi daha düşük olsa gerek. GTA V'in önerilen en düşük sistem özelliklerinde FX-8350 yazıyor. Sorun işlemciden olmalı.

O halde bahsettiğin diğer oyunların sistem gereksinimi daha düşük olsa gerek. GTA V'in önerilen en düşük sistem özelliklerinde FX-8350 yazıyor. Sorun işlemciden olmalı.

Testlerde hiçbir sıkıntı yok zaten işlemci normal oynarken %60-70 çalışıyor bir 5 saniye öyle oluyor ama sonra düzeliyor.

Geri
Yukarı