GTX 1050 i7-8750H sistem PUBG düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
V-sync yi açarsam durum düzelirmi?
Denemekten zarar gelmez, eğer 144(+) hz bir monitörünüz yok ise zaten problem yaratmaz.
Vsync ekran yenileme hızına FPS'i sabitler. Eğer zaten yenileme hızından düşük FPS alıyorsanız sorun olabilir. Özetle muhtemelen işe yaramayacak.
Evet hocam doğru diyorsunuz fakat üstünde fps alıyor ve benim gta da yaşadığım gibi bir sorun yaşıyor olabilir, denemekte fayda var bence.

Denemekten zarar gelmez, eğer 144(+) hz bir monitörünüz yok ise zaten problem yaratmaz.

Evet hocam doğru diyorsunuz fakat üstünde fps alıyor ve benim gta da yaşadığım gibi bir sorun yaşıyor olabilir, denemekte fayda var bence.
Hiçbir zaman grafik ayarlarını değiştirmek sorun olmaz çünkü Varsayılan halinde bile istenilen FPS'i sistem almıyor. Özetle İşlemci Throttle oluyor düşüncesindeyim hala ve fikrim değişmeyecek. Bu Throttle sorunları giderilebilir ve sistem ekstradan hızlanabilir. Benim işlemcim Benchmark testlerindekinden 500 puan daha fazla alıyor. Çünkü Tuning edilmiş durumda. Throttle olaylarının hepsi giderilmiş durumda.

Hiçbir zaman grafik ayarlarını değiştirmek sorun olmaz çünkü varsayılan halinde bile istenilen FPS'i sistem almıyor. Özetle işlemci throttle oluyor düşüncesindeyim hala ve fikrim değişmeyecek. Bu throttle sorunları giderilebilir ve sistem ekstradan hızlanabilir. Benim işlemcim benchmark testlerindekinden 500 puan daha fazla alıyor. Çünkü tuning edilmiş durumda. Throttle olaylarının hepsi giderilmiş durumda.

Throotling in aktif olduğu bir uygulama yok gibi görünüyor.

Throotling in aktif olduğu bir uygulama yok gibi görünüyor.
Onu en iyi ThrottleStop Limits sekmesiyle görürüz. İstersen dediklerimi yapalım hem oyuniçinde FPS'ini arttırıp biraz da sıcaklıklarını düşürebilirim. Anlatmaya başlayayım istersen. Zaten forumda Tuning-Undervolt-Throttle konularıyla ben ilgileniyorum sorunsuzca yardımım dokunur sistemin için.

9.4 Sürümünü indirin. RAR'dan çıkartmayı unutmayın. Programı çalıştırın. Ardından önünüze şöyle bir ekran çıkacak:
1630754197287.png

Bu ekran ana ekranımız. FIVR sekmesine girin.
1630754234399.png

FIVR sekmesinde şu kısımdan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından Hemen altındaki Unlock Adjustable Voltages tikini işaretleyin.
Sonrasında onun da altında şu kısımdan:
1630754301845.png

Bakın orada Offset Voltage var. Range'i 250mV yapın ve -125 olarak ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çıkartın. Apply'a basın.

Benzer şekilde CPU Core için de yapacağız. CPU Core için önceki anlattığım gibi yapın ve IccMax değerini maksimuma çıkartın ve Offset Voltage'i -125 ayarlayın. Apply'a basın.

Benzer şekilde İntel GPU ve iGPU Unslice için de -60 Offset Voltage ayarlayın. IccMax değerini maksimuma çekin. Apply'a basın.
System Agent'in sadece IccMax değerini maksimuma çıkartın.

FIVR sekmesinin son halinin ekran görüntüsünü atın.

Cihazınızın marka modelini de belirtin.

ThrottleStop Ana Ekranından TPL sekmesinin de bana ekran görüntüsünü atın işlemler bitince.

Geri
Yukarı