GTX 1050 İçin 200 TL Eski İşlemci Önerisi

Piscosour

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi darboğaz yapmayacak Intel x3430 (tabi bu işlemci darboğaz yapıyor da) gibi eski işlemciler önerebilir misiniz?
2. El alacağım. En fazla 200 TL'ye kadar fiyatı olan işlemci önerisi istiyorum. :)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman tavsiyem 200 liraya 2. El eski işlemci bakacağına 250 liraya Athlon X4 950 alman. Yanına da 4 veya 8 GB RAM ile A320M anakart alırsın, ileride rahatça Ryzen'e upgrade yaparsın. Ayrıca performans olarak da kuracağın eski soket 2. El sistemden daha iyi olur. Belki tek kötü yanı RAM için fazladan 100 lira gibi bir şey vermen gerekebilir, ama sonuna kadar değer.

O zaman tavsiyem 200 liraya 2. El eski işlemci bakacağına 250 liraya Athlon X4 950 alman. Yanına da 4 veya 8 GB RAM ile A320M anakart alırsın, ileride rahatça Ryzen'e upgrade yaparsın. Ayrıca performans olarak da kuracağın eski soket 2. El sistemden daha iyi olur. Belki tek kötü yanı RAM için fazladan 100 lira gibi bir şey vermen gerekebilir, ama sonuna kadar değer.
Onları ben de düşündüm de bütçe çok kısıtlı yani toplamda 1300 tl falan edicek. Beni 2 3 sene idare etsin yeter.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı