GTX 1050 için işlemci önerisi

Wolnac

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1050'yi besleyebilecek en uygun fiyatlı islemci nedir? Fiyatı olabildiğince düşük olsun ve ekran kartını darboğaz vb yapmasın. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca arkadaşlar işlemci almamın sebebi şu anki işlemcim AMD FX4300 ve oyunlarda almamam gereken düşük FPS'ler alıyorum örneğin GTAV'te düşük ayarlarda bile kasıyor. Bende bunun işlemciye bağlı ekran kartını darboğaz ettigini düşünüyorum.

Hangi platform için soruyorsunuz?

Hangi platform derken? Anlayamadim maalesef.

Ayrıca arkadaşlar işlemci almamın sebebi şu anki işlemcim AMD FX4300 ve oyunlarda almamam gereken düşük FPS'ler alıyorum örneğin GTAV'te düşük ayarlarda bile kasıyor. Bende bunun işlemciye bağlı ekran kartını darboğaz ettigini düşünüyorum.

DDR5 mi 4 mü 3 mü mevcut anakartınız için mi? Tam ihtiyacınızı söyler misiniz?

FX 8300 al.

Arkadaşlar GTX 1050'yi besleyebilecek en uygun fiyatlı islemci nedir? Fiyatı olabildiğince düşük olsun ve ekran kartını darboğaz vb yapmasın. Şimdiden teşekkürler.
Para biriktirip anakart değiştirip Ryzen işlemcilere geçmenizi tavsiye ederim.

GTAV'te kasmasının sebebi işlemcinin oyuna yetmemesi, yollar falanda yüklenmiyorsa kesinlikle işlemcinin düşük performansından dolayı.

Son düzenleme:
am3+ soketinin ömrü çoktan doldu çok fazla seçeneğiniz olmamakla beraber fx 8300 fx 6300 gibi işemcilere yönelebilirsiniz.

böyle işlemcileri tr den almaktansa çin den almak mantıklı geliyor bana. derseniz ki tr den alırım

bu işlemci fx8300 den bir tık düşük model. ancak elinizdeki fx 4300 den çok daha iyi olduğu kesin.

alacağınız işemciler bilgisayarınızda devrim yaratmayacktır. anakart+işlemci almadan yapabileceğiniz max yükseltme bugünün şartlarında bu dur.

anakartınızın işlemci uyumluluk listesinden işlemcinin olup olmadığını kontrol edip ona göre satın alıp biosunu güncellemeyi de unutmayın. iyi forumlar

1050 ile Ryzen 3 3200G kullandım. Yetmedi. Ryzen 5 1600 AF aldım. Şu an gayet iyi akıyor. İkinci elden aldım bulabilirseniz öyle yapın.

Geri
Yukarı